Reklamy v TV – jak jsme na tom v porovnání se světem?

Také vám při sledování televize vadí tolik nepříjemné reklamy? Pokud máte placenou televizi, lze se jim několika způsoby vyhnout. V rámci klasického vysílání však tuto možnost nemáte, což přirozeně znamená problém spojený hlavně s faktem, že jste nuceni reklamní bloky přetrpět. Není to však problém jenom České republiky, jelikož reklamní přestávky do televizního vysílání patří po celém světě. A jak je na tom právě Česko v porovnání se světem? Dá se říci, že se drží na průměru.

Nejvíce Singapur a USA

Právě zde jsou lidé vystaveni reklamě nejvíce. Pokud kromě té televizní zahrneme i různé ostatní reklamní formáty, které na nás mohou během dne útočit, znamená to, že v Singapuru je to více než 360 reklam za den. V USA jer to zhruba o stovku reklam méně. Podobná čísla jsou spojena i s Velkou Británií. Nejlépe je na tom naopak Mexiko, kde lidé vidí reklamu zhruba jenom dvacetkrát za den. Ještě lépe je na tom třeba Ukrajina, kde jich je 14, nebo Indie, kde se číslo drží pod desítkou.

Dále nesmíme opomenout to, že ve světě je to hlavně reklama internetová, která útočí na konzumenty nejvíce. Nyní je pravý čas podívat se k nám, jelikož v tuto chvíli musíme říci, že v naší zemi je to naopak televize, kde reklamy sledujeme nejčastěji.

Jak jsme na tom?

Podívejme se i na konkrétní čísla. A začněme právě televizí, která dominuje. Průměrný český občan tak během jednoho běžného dne vidí zhruba 16 televizních reklam, dále je to 13 reklam internetových a dále vidí několik reklam v časopisech, nebo slyší ty v rádiu. Každopádně je jasné, že čísla jsou poměrně velká, zvláště v porovnání s tím, kolik lidí televizi ani nemá, nebo kolik ji téměř nesleduje. Na druhou stranu dodejme, že právě reklamy mají velký vliv na možnost koupě kvalitních pořadů. Jsou tedy jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů, a to u každé televizní stanice u nás.

 

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018