Reklamy v TV – jak jsme na tom v porovnání se světem?

Také vám při sledování televize vadí tolik nepříjemné reklamy? Pokud máte placenou televizi, lze se jim několika způsoby vyhnout. V rámci klasického vysílání však tuto možnost nemáte, což přirozeně znamená problém spojený hlavně s faktem, že jste nuceni reklamní bloky přetrpět. Není to však problém jenom České republiky, jelikož reklamní přestávky do televizního vysílání patří po celém světě. A jak je na tom právě Česko v porovnání se světem? Dá se říci, že se drží na průměru.

Nejvíce Singapur a USA

Právě zde jsou lidé vystaveni reklamě nejvíce. Pokud kromě té televizní zahrneme i různé ostatní reklamní formáty, které na nás mohou během dne útočit, znamená to, že v Singapuru je to více než 360 reklam za den. V USA jer to zhruba o stovku reklam méně. Podobná čísla jsou spojena i s Velkou Británií. Nejlépe je na tom naopak Mexiko, kde lidé vidí reklamu zhruba jenom dvacetkrát za den. Ještě lépe je na tom třeba Ukrajina, kde jich je 14, nebo Indie, kde se číslo drží pod desítkou.

Dále nesmíme opomenout to, že ve světě je to hlavně reklama internetová, která útočí na konzumenty nejvíce. Nyní je pravý čas podívat se k nám, jelikož v tuto chvíli musíme říci, že v naší zemi je to naopak televize, kde reklamy sledujeme nejčastěji.

Jak jsme na tom?

Podívejme se i na konkrétní čísla. A začněme právě televizí, která dominuje. Průměrný český občan tak během jednoho běžného dne vidí zhruba 16 televizních reklam, dále je to 13 reklam internetových a dále vidí několik reklam v časopisech, nebo slyší ty v rádiu. Každopádně je jasné, že čísla jsou poměrně velká, zvláště v porovnání s tím, kolik lidí televizi ani nemá, nebo kolik ji téměř nesleduje. Na druhou stranu dodejme, že právě reklamy mají velký vliv na možnost koupě kvalitních pořadů. Jsou tedy jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů, a to u každé televizní stanice u nás.

 

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018