Reklamy v TV – jak jsme na tom v porovnání se světem?

Také vám při sledování televize vadí tolik nepříjemné reklamy? Pokud máte placenou televizi, lze se jim několika způsoby vyhnout. V rámci klasického vysílání však tuto možnost nemáte, což přirozeně znamená problém spojený hlavně s faktem, že jste nuceni reklamní bloky přetrpět. Není to však problém jenom České republiky, jelikož reklamní přestávky do televizního vysílání patří po celém světě. A jak je na tom právě Česko v porovnání se světem? Dá se říci, že se drží na průměru.

Nejvíce Singapur a USA

Právě zde jsou lidé vystaveni reklamě nejvíce. Pokud kromě té televizní zahrneme i různé ostatní reklamní formáty, které na nás mohou během dne útočit, znamená to, že v Singapuru je to více než 360 reklam za den. V USA jer to zhruba o stovku reklam méně. Podobná čísla jsou spojena i s Velkou Británií. Nejlépe je na tom naopak Mexiko, kde lidé vidí reklamu zhruba jenom dvacetkrát za den. Ještě lépe je na tom třeba Ukrajina, kde jich je 14, nebo Indie, kde se číslo drží pod desítkou.

Dále nesmíme opomenout to, že ve světě je to hlavně reklama internetová, která útočí na konzumenty nejvíce. Nyní je pravý čas podívat se k nám, jelikož v tuto chvíli musíme říci, že v naší zemi je to naopak televize, kde reklamy sledujeme nejčastěji.

Jak jsme na tom?

Podívejme se i na konkrétní čísla. A začněme právě televizí, která dominuje. Průměrný český občan tak během jednoho běžného dne vidí zhruba 16 televizních reklam, dále je to 13 reklam internetových a dále vidí několik reklam v časopisech, nebo slyší ty v rádiu. Každopádně je jasné, že čísla jsou poměrně velká, zvláště v porovnání s tím, kolik lidí televizi ani nemá, nebo kolik ji téměř nesleduje. Na druhou stranu dodejme, že právě reklamy mají velký vliv na možnost koupě kvalitních pořadů. Jsou tedy jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů, a to u každé televizní stanice u nás.

 

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018