Reklamy v TV – jak jsme na tom v porovnání se světem?

Také vám při sledování televize vadí tolik nepříjemné reklamy? Pokud máte placenou televizi, lze se jim několika způsoby vyhnout. V rámci klasického vysílání však tuto možnost nemáte, což přirozeně znamená problém spojený hlavně s faktem, že jste nuceni reklamní bloky přetrpět. Není to však problém jenom České republiky, jelikož reklamní přestávky do televizního vysílání patří po celém světě. A jak je na tom právě Česko v porovnání se světem? Dá se říci, že se drží na průměru.

Nejvíce Singapur a USA

Právě zde jsou lidé vystaveni reklamě nejvíce. Pokud kromě té televizní zahrneme i různé ostatní reklamní formáty, které na nás mohou během dne útočit, znamená to, že v Singapuru je to více než 360 reklam za den. V USA jer to zhruba o stovku reklam méně. Podobná čísla jsou spojena i s Velkou Británií. Nejlépe je na tom naopak Mexiko, kde lidé vidí reklamu zhruba jenom dvacetkrát za den. Ještě lépe je na tom třeba Ukrajina, kde jich je 14, nebo Indie, kde se číslo drží pod desítkou.

Dále nesmíme opomenout to, že ve světě je to hlavně reklama internetová, která útočí na konzumenty nejvíce. Nyní je pravý čas podívat se k nám, jelikož v tuto chvíli musíme říci, že v naší zemi je to naopak televize, kde reklamy sledujeme nejčastěji.

Jak jsme na tom?

Podívejme se i na konkrétní čísla. A začněme právě televizí, která dominuje. Průměrný český občan tak během jednoho běžného dne vidí zhruba 16 televizních reklam, dále je to 13 reklam internetových a dále vidí několik reklam v časopisech, nebo slyší ty v rádiu. Každopádně je jasné, že čísla jsou poměrně velká, zvláště v porovnání s tím, kolik lidí televizi ani nemá, nebo kolik ji téměř nesleduje. Na druhou stranu dodejme, že právě reklamy mají velký vliv na možnost koupě kvalitních pořadů. Jsou tedy jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů, a to u každé televizní stanice u nás.

 

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018