Šampióni z KHL se připojí k naší reprezentaci

KHL je u konce a Gagarinůlv pohár získal celek Magnitogorsku. Pokud danou kontinentální hokejovou soutěž sledujete více, jistě víte, že za tento tým hrají i dva čeští hráči. Je jimi Jan Kovář a také Tomáš Filippi. Pro oba tedy sezona skončila, což logicky znamená i možnost toho, že jsou pro trenéra Vůjtka volní k tomu, aby spolu s naší reprezentací mohli reprezentovat na MS v hokeji. A jak se podle potvrzených zpráv ukazuje, trenér je skutečně povolal a tak by se oba dva hráči měli k naší reprezentaci na květnová utkání připojit. K dispozici by měly být už tento týden, což znamená možnost odehrát i zápasy v rámci Euro Hockey Tour, kde se nejenom naplno ukážou jejich kvality, ale budou mít možnost sehrát se s ostatními členy našeho mužstva.

Domluva a konzultace s asistenty

I když je to trenér Vůjtek, který je klíčovou postavou našeho týmu, rozhodně nejedná sám za sebe a o všem se radí se svými asistenty, a to Josefem Jandačem, Jiří Kalousem a Jaroslavem Špačkem. I ti byli jednoznačně pro, povolat tuto dvojici posil. Stejně tak se jednohlasně shodli i na tom, že bude třeba na základně nových hráčů tým zredukovat o dvě jména. O tom jsme vás již informovali – stalo se tak po nepovedeném zápase s Finskem na přípravném turnaji. I to jasně ukazuje, že se finální sestava pro MS v hokeji 2016 stále ještě ladí, aby byla dokonalá. Není se čemu divit, jelikož hned první hrací den nás čeká favorizovaný tým Ruska.

Hráči KHL mají výhodu

Posily z prestižních hokejových soutěží nejsou nic výjimečného. I proto i náš kádr čítá většinu hráčů právě z řad těch, kteří hrají v NHL, nebo v KHL. Právě hráči kontinentální ligy mají oproti těm zámořským jednu velkou výhodu. A to takovou, že jsou zvyklí hrát právě na evropském ledě – tedy na stadionech konkrétních rozměrů. Zde mají hráči NHL drobné nevýhody. I díky tomu očekáváme, že se Jan Kovář a Tomáš Filippi velmi rychle aklimatizují.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018