Senioři se mohou na ČT3 těšit na nové zpravodajství, všichni diváci na nové seriály, filmy i dokumenty

Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni během jarní vlny pandemie a je určen především pro seniory, přibyla od února nová zpravodajská relace, dopolední Zprávy ČT3. Kromě toho ČT nakoupila řadu nových seriálů i dalších pořadů.

Dvanáct nabitých minut

Dopolední zpravodajský blok Zprávy ČT3 odstartoval v pondělí 1. února 2021 v 10.15 hodin dopoledne. Vysílá se na třetím kanále každý všední den. Trvá dvanáct minut a shrnuje ty nejpodstatnější události, které hýbou českou i zahraniční politickou scénou. Dělí se na celkem tři tematické bloky, a to domácí zpravodajství, dále zahraniční a samozřejmě i regionální události. Celý program bude uvádět moderátorská trojice ve složení Petra Křížková, Kateřina Bílková a Jiří Svoboda.

Nadchne Nový papež

Vysílání České televize oživí aktuální světová filmová a televizní tvorba, protože skupině ČT se na mezinárodním online veletrhu audiovizuální tvorby podařilo zakoupit vysílací práva na nové dokumenty, filmy a seriály. Diváci se tak mohou těšit například na seriál Nový papež, pod kterým je podepsán oscarový režisér Paolo Sorrentino. Jedná se o sérii navazující na Mladého papeže. Ústřední roli ztvárnil John Malkovich. Seriálovou tvorbu dále obohatí Útěk z vězení v Dannemoře, drama nafilmované na základě skutečných událostí. Za kamerou v tomto případě stál Ben Stiller.

Zaujmou zfilmované romány i životopisný snímek

To ale není zdaleka všechno. Navnadí další série Potvory, jistě zaujme britská seriálová řada Roky a roky. Ve vysílání se rovněž objeví Geniální přítelkyně, což jsou filmové verze románových příběhů spisovatelky Eleny Ferranteové. Nebude chybět seriál Svět v plamenech mapující historické válečné události, nebo film Judy Garland, životopisný snímek o slavné zpěvačce či trháky jako Stoletý stařík. Dále nabídku doplní i dokumenty BBC.

Aktuálně v tv světě
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021
Počínaje nedělním večerem 31. ledna 2021 chystá Česká televize žhavou novinku z kriminální branže. Jde o nový ..
26.01.2021
Televizní kanály a jejich vedení už dávno dobře ví, jak důležitá je provázanost a vzájemná podpora televizního ..
22.01.2021