Serengeti na televizní stanici Prima Zoom: Dokumentární cyklus o životě v africkém národním parku

Do vysílacího schématu zařadila televizní stanice Prima Zoom cyklus dokumentů z prostředí Národního parku Serengeti v severní Tanzanii. Nachází si východně od Viktoriina jezera a patří mezi nejrozsáhlejší a největší chráněná území v Africe. Dostal se dokonce i na seznam UNESCO.

O životě afrických zvířat

Sledováním dokumentárního cyklu Serengeti z produkce BBC mají diváci možnost se seznámit se životem jeho zvířecích obyvatel z poněkud úhlu pohledu. Autor dokumentů John Downer při jejich natáčení vycházel ze skutečných dramatických okamžiků, jež se odehrály v životě zdejších zvířat. Dramata se tedy odehrávají přímo v jejich světě, jemuž se nevyhnuly přírodní živly, střídání ročních dob. To všechno mělo na osudy zvířat vliv stejně jako jejich spolubydlící v přírodě.

Fantastické záběry

Televizní stanice BBC vsadila při přípravě série dokumentů Serengeti na dechberoucí a úchvatné záběry přírody, fauny i flory. Chce to mít doma větší barevnou televizi, abyste si mohli všechno do sytosti vychutnat. Z celého díla vyzařuje autorův kladný vztah ke zvířatům. Kdo jiný by mohl natočit tak nádherné snímky africké krajiny? Připravte se na plnou dávku dojmů, radostí i smutku, které život zvířat doprovází. Je těžké přežít v přírodě, kde vyhrává ten nejsilnější.

Africká zvířata v hlavních rolích

Dokumentární série Serengeti pojala za hlavní herce sama africká zvířata a příběhy vypráví z jejich pohledu. V tomto je cyklus jiný než jiné dokumentární pořady o přírodě. Role vypravěčů se ujali Lupita Nyong´o a John Boyega, hudbu složil Will Gregory. Diváci se mohou těšit na dvě série po šesti dílech, které vznikly v letech 2019 až 2021. Po celých 58 minut zůstanou přikovaní v křeslech, aby se mohli ponořit do krás, které Národní park Serengeti umí nabídnout.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022