Seriál Na vodě by stažen z vysílání

Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé léto vysílán na TV Nova. Nešlo samozřejmě o premiér, ale jednalo se o reprízu. Nova pochopitelně věřila, že by mohla v letním období zaujmout diváky. Trvalo to však jenom 2 týdny a seriál byl z vysílání stáhl.

Na kdy byl zařazený?

Pokud jste prázdninové schéma TV Nova sledovali, tak jistě víte, že to bylo v neděli, hned po Televizních novinách. Tedy v hlavním vysílací čase a také v jedno z nedůležitějších dní týdne. Nutno ale říci, že se toto zařazení příliš nepovedlo – tedy že ho převálcovala konkurence. Pokud se podíváme na to, kdo obě neděle jasně dominoval, tak to byl první kanál České televize. Ta nasadila osvědčenou klasiku, kterou není nic jiného, než Chalupáři. Ty vzhledem k pořadu GEN začínají ve stejný čas, jako začínal seriál Na vodě. A také byly k dispozici hned 2 díly za sebou. K tomu pochopitelně s jistotou, že se vše obešlo i bez tolik rušivých reklam.

Čím byl seriál Na vodě nahrazený?

První neděle, kdy už bylo jasné, že se neodvysílá, byla hned ta červencová. Mnozí diváci, kteří nesledují program, byli jistě překvapeni. To proto, že se zde objevila pohádka Nejkrásnější hádanka. A v tomto tématu má Nova v plánu pokračovat. To potvrzují plány na následující neděle kdy se diváci mohou těšit na pohádku Čertova nevěsta, popřípadě na film Ať žijí duchové.

Boj také s Primou

Nova však v neděli nebojovala jenom s ČT, jelikož jako další konkurent se jevila také TV Prima. Ta v nedělí večery také nasazuje filmy, a to v podobě známého titulu Špunti na vodě, nebo doslova osvědčenou klasiku Poklad na stříbrném jezeře. Je vidět, že hlavní komerční jednička to má toto léto v neděli večer celkem těžké. Výběrem se tedy rozhodla cílit alespoň na menší diváky, když ti dospělí už jsou v podstatě rozděleni.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018