Seriál Slunečná v lednu na plné čáře převálcoval Ordinaci v růžové zahradě

Nový seriál Primy Slunečná je určitě největším překvapení měsíce ledna. I když se zpočátku zdálo, že půjde o přihlouplou telenovelu, která nemá šanci uspět, opak je pravdou. Celý leden doslova válcuje svého největšího konkurenta – nováckou Ordinaci v růžové zahradě, která letos oslavila své 15. výročí.Televizi Prima se tedy zřejmě podařilo najít zbraň proti vlajkové lodi konkurenční Novy. Příběhy z Ordinace poprvé od svého uvedení netáhnou. Letos začala diváky na svou stranu přetahovat Prima.

Telenovela z farmy boduje

Slunečná odstartovala v sobotu 11. ledna, kdy zaujala 1,37 milionu diváků. Do přímého střetu s Ordinací se dostala poprvé v úterý 14. ledna, v lednu šly oba seriály proti sobě celkem šestkrát. Slunečná pokaždé přilákala víc diváků, jak ukazují oficiální data sledovanosti. Během ledna sledovanost Slunečné vystoupala až na milion a čtvrt, zatímco Ordinace v přímém střetu ani jednou nepřekročila milion.Pro TV Nova to musí být o to větší zklamání, jelikož na nové díly Ordinace lákala s příslibem ještě intenzivnějšího zážitku díky nové natáčecí technologii. Ta samozřejmě nebyla zadarmo, a i pro herce představuje větší zátěž, ale nezdá se, že by se Nově investice doposud vyplácela.

Nova mění vlastníka

Dlouhodobě vedoucí formát Novy začal pokulhávat v roce, kdy má televizi společně s její mateřskou skupinou CME přebrat skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Ten již dříve prohlásil, že chce spoléhat na sílu jednotlivých stanic skupiny právě v tvorbě lokálního obsahu. Aktuální vývoj mu jistě radost nedělá, ale na druhou stranu není třeba házet flintu do žita. První měsíc se sice Ordinaci nedařilo, ale Slunečné může také pěkně rychle dojít dech. Prozatím láká na neokoukané postavy, mezi kterými funguje dobrá chemie, ale to se může brzy změnit. Je však pravda, že analytici toto vítězství rozhodně neanticipovali.

Aktuálně v tv světě
Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu ..
05.04.2020
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020