Sever – podzimní novinka České televize

Už 2. září ve 20:00 se můžeme těšit na jednu z novinek České televize – detektivní thriller s názvem Sever. Hlavní role ztvární Jiří Mádl a Štěpán Benoni, kteří nás zavedou do prostředí severočeské policie. Režie tohoto díla založeného na skutečných událostech a také na románech Artura Haileyho se ujal Robert Sedláček. Seriál Sever nás tak bude doprovázet každý pondělní večer.

Inspirace

Nejen skutečný příběh severočeského policisty, ale také řada dalších překvapivých zápletek nás (diváky) dokonale seznámí se světem české policie. Projdeme si všemi jejími složkami. Nečekejte tedy, že se bude jednat pouze o detektivní seriál – jedná se o jakýsi psychologický příběh muže, který se pouze vydává za detektivku. O to bude děj zajímavější.

Děj seriálu

Pokud bychom chtěli být hodně struční, tak můžeme uvést, že příběh je o muži, který se rozhodne stát se policistou. Ale při výkonu tohoto zaměstnání zjistí, že ne všechno je v tomto povolání tak, jak by si představoval. Spíše naopak. Hlavním námětem je tedy deziluze. A jaké je postavení hlavních představitelů?

  • Petr Svoboda, hlavní hrdina, je ztvárněn Jiřím Mádlem. Zprvu se jedná o úředníka, který se stává svědkem brutální vraždy.
  • Svobodův spolužák, kterého hraje Štěpán Benoni, se v tomto bodě setkává s hlavním hrdinou, který se rozhodne změnit obor a stát se kriminalistou.

Korupce a bezmoc

Všechny díly tohoto seriálu spojuje jeden velký případ korupce, se kterým si hlavní hrdinové budou muset poradit. V každém díle si navíc hlavní hrdinové budou muset poradit s jednotlivými „menšími“ kriminálními případy. Zajímavostí je, že štáb se snažil o co největší autenticitu, a tak se případy skutečně natáčely v místech, kde se staly, na trase Bílina – Ústí nad Labem.

Aktuálně v tv světě
Konec roku se nezadržitelně blíží a pokud jste milovníky televize, jistě vás zajímá, co si pro nás televizní stanice ..
04.12.2019
Diváci TV Barrandov se mohou těšit na nový pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa. Televize Barrandov uvede od úterý 19. ..
01.12.2019
Sledujete rádi programy stanic Československé filmové společnosti? Pak se od začátku prosince připravte na změnu. Dojde ..
28.11.2019
Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. ..
25.11.2019
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019