Show Zpívá celá rodina se vrací na ČT

Šlo o jednu z prvních talentových show, jaké se v tehdejším Československu objevily. Nikdo tehdy nevěděl nic o Superstar, X Factoru a dalších megalomanských pořadech, kde se vybírají talenty z tisíců zájemců. Zpívá celá rodina byla úplně jiným modelem – a nyní se vrací ve skoro původní podobě.

Kdo dnes jde do talentové soutěže, zpívá jen sám za sebe, maximálně ve dvou nebo jako skupina. Ale aby soutěžila rodina, a to rovnou o třech generacích? To tu dnes není. Lidé si ale možná právě proto už před takřka čtyřiceti lety zamilovali pořad Zpívá celá rodina, kde o vítězství bojovaly tříčlenné rodinné týmy ve složení obvykle dítě, otec/matka, dědeček/babička. Vždy se bylo na co těšit a mnozí překvapili – ostatně zpěvačka Bára Basiková touhle soutěží spolu se svými příbuznými prošla před lety také. A nyní se vše vrací – a má to opět být výrazně jiné než všechny obdobné pořady.

Od ledna na ČT

Jelikož soutěž probíhala na Československé televizi, nyní se logicky vrací na obrazovky České televize. První díl se odvysílá v sobotu 31. ledna a budou v něm zápolit tři rodiny složené ze tří generací „zpěváků“. Podmínka pro přihlášení byla jediná – účastníci musejí být amatéři. Vše ostatní záleží na samotných soutěžících – taneční kreace i výběr písní je na nich, dodá se jim akorát hudba, a to ne reprodukovaná, ale od živé kapely. Natočeno už je několik dílů a budou se vysílat vždy jednou za měsíc, přičemž pořadem bude provázet Václav Kopta.

Hejma i Vondráčková

Aby soutěžící nebyli tak opuštění a vydáni napospas drsným porotcům, bude mít každý z nich mezi porotci či dalšími zpěváky svého patrona, který dotyčnému bude radit a pomáhat. A to není jediná zajímavost tohoto pořadu, který by měl jet ve starých, známých kolejích, ale zároveň by měl mít mnoho moderních prvků. Atraktivní je i odborná porota, která bude jednotlivá vystoupení hodnotit – usednou v ní Ondřej Hejma, Ota Balage a Debbi. Doplní je Monika Absolonová, místo níž se ve druhém díle objeví David Deyl a ve třetím Helena Vondráčková. Proto se zřejmě bude na co těšit.

Aktuálně v tv světě
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017
Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto ..
18.12.2017
Televizní stanice, nebo spíše jednotlivé televizní skupiny spolu pravidelně soupeří, jelikož jejich cíl je jasné. Mít ..
15.12.2017