Sisi: Výpravná minisérie vypráví o životě císařovny, která se stala legendou

Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku 2021. Kdo by neznal manželku císaře Františka Josef I., Alžbětu Rakouskou, jež se do historie zapsala nejdelším funkčním obdobím ze všech rakouských císařoven a svým způsobem životem, v němž kladla důraz na udržování mladistvého vzhledu.

Modernější zpracování starého příběhu

O císařovně Sisi bylo natočeno už v minulosti několik snímků, z nichž nejznámější je série s okouzlující Romy Schneider v hlavní roli. Tvůrci německo-rakouské minisérie o císařovně, jež se za svého života stala módní ikonou a evropskou superstar, obalili příběh Sisi do moderního hávu. Vtiskli mu dle svých představ realistické prvky a zejména syrovost.

V tomto se toto dílo liší od zpracování z roku 1955. Milovníci historických faktů v něm možná poznají, že jeho autoři se od nich poněkud odchýlili a svoji tvůrčí invenci zacílili na lásku, vztahy a akci. Vznikla zajímavá telenovela, jež si srdce určitého typu diváků rozhodně získá. Nakonec i císařovna Sisi byla jen ženou se vším, co k tomu patří – city, touhy a sny.

Na historická fakta zapomeňte

Kdo by se chtěl sledováním minisérie Sisi režiséra Svena Bohse přiučit historii, bude mít smůlu. Pochopitelně, že dílo vychází ze skutečnosti, císařovna Alžběta Rakouská žila, ale některé části děje jsou přizpůsobeny modernímu divákovi, který je přece jen poněkud zmlsán. Nudná fakta ho tak moc nezajímají, důležitější je to, co se na obrazovce děje. Hodnota historických faktů je tudíž mizivá.

Divák, jenž si libuje v krásné výpravě a dramatickém ději, u čehož si chce odpočinout od každodenních starostí, si však přijde na své. A to byl určitě cíl tvůrců minisérie Sisi, která si nehraje na dokumentární dílo. Jejím účelem je hlavně pobavit, což se jí daří skvěle.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024