Sisi: Výpravná minisérie vypráví o životě císařovny, která se stala legendou

Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku 2021. Kdo by neznal manželku císaře Františka Josef I., Alžbětu Rakouskou, jež se do historie zapsala nejdelším funkčním obdobím ze všech rakouských císařoven a svým způsobem životem, v němž kladla důraz na udržování mladistvého vzhledu.

Modernější zpracování starého příběhu

O císařovně Sisi bylo natočeno už v minulosti několik snímků, z nichž nejznámější je série s okouzlující Romy Schneider v hlavní roli. Tvůrci německo-rakouské minisérie o císařovně, jež se za svého života stala módní ikonou a evropskou superstar, obalili příběh Sisi do moderního hávu. Vtiskli mu dle svých představ realistické prvky a zejména syrovost.

V tomto se toto dílo liší od zpracování z roku 1955. Milovníci historických faktů v něm možná poznají, že jeho autoři se od nich poněkud odchýlili a svoji tvůrčí invenci zacílili na lásku, vztahy a akci. Vznikla zajímavá telenovela, jež si srdce určitého typu diváků rozhodně získá. Nakonec i císařovna Sisi byla jen ženou se vším, co k tomu patří – city, touhy a sny.

Na historická fakta zapomeňte

Kdo by se chtěl sledováním minisérie Sisi režiséra Svena Bohse přiučit historii, bude mít smůlu. Pochopitelně, že dílo vychází ze skutečnosti, císařovna Alžběta Rakouská žila, ale některé části děje jsou přizpůsobeny modernímu divákovi, který je přece jen poněkud zmlsán. Nudná fakta ho tak moc nezajímají, důležitější je to, co se na obrazovce děje. Hodnota historických faktů je tudíž mizivá.

Divák, jenž si libuje v krásné výpravě a dramatickém ději, u čehož si chce odpočinout od každodenních starostí, si však přijde na své. A to byl určitě cíl tvůrců minisérie Sisi, která si nehraje na dokumentární dílo. Jejím účelem je hlavně pobavit, což se jí daří skvěle.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022