Skylink a CS Link budou dražší

Možná si ještě pamatujete na dobu, kdy se o těchto dvou satelitních televizích mluvilo jako o ideální možnosti, jak přijímat satelitní vysílání v podstatě zcela zdarma. Doba a přístup je však v současné době zcela jiný. Nejenom, že jako majitelé konkrétních karet musíme platit. Poslední informace, které Skylink a CS Link oznámily, se týkají toho, že dojde na celkové další zdražení. Aktuálně se hovoří o ceně, která by měla konkrétní servisní poplatek zdražit o zhruba 13 až 27 procent. Vše by mělo nastat v období měsíce dubna.

Kolik zaplatíme?

Než se podíváme na konkrétní ceny, které se nás budou týkat, je dobré ohlédnout se také do minulosti, kdy Skylink a CS Link poplatky zavedla. Jednalo se o rok 2012, kdy se platilo měsíčně 29 korun, přičemž později došlo na zdražení o 4 koruny. Dále následovalo dvouleté klidné období, po kterém však došlo na zatím nejvýraznější zdražení. To si každý, kdy využíval tohoto poskytovatele, musel měsíčně připravit celých 55 korun českých.

A dva roky uplynuly a tak Skylink a CS Link hlásá zdražení další. Konkrétně by to mělo být ze současné sumy 55 Kč na částku, která bude až 70 Kč. A to už je suma poměrně vysoká. Pokud se podíváme na konkrétní velikost roční platby, tak ze současných 935 Kč nás čeká navýšení na částku, která bude 1 070 korun českých. V případě platby na 2 roky dopředu se musíme smířit s tím, že ze současných 1 485 Kč budeme nuceni platit 1 680 Kč.

Co za danou cenu dostaneme?

Důležité je také vědět, co konkrétně za tento měsíční servisní poplatek u Skylink a CS Link dostaneme. Musíme říci, že se jedná o výběr z šedesáti programů, ale výhradně českých a slovenských. Kdo má zájem třeba i o kanály zahraniční, popřípadě kanály placené, ten musí ze své peněženky vytáhnout další peníze. Měsíčně třeba až 1 100 Kč. Tolik bude stát balíček nejdražší.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018