Sledovanost televizí roste. S kartami zamíchala nová stanice ČT 3

Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu určený pro děti, které v současné době nemohou chodit do školy. Jedná se o pořad UčíTelka, kde se zábavnou formou vyučují nejdůležitější předměty a vysvětluje se látka dle školních osnov. Druhým krokem pak bylo spuštění programu ČT 3, který má cílit především na starší generaci. Důvod je jasný – právě tito lidé jsou většinou osamocení, měli by trávit většinu času doma a co jiného dělat, než sledovat televizi? Jenže právě běžné kanály jsou nabité zpravodajstvím o koronaviru, které na staré lidi zbytečně vytváří psychický tlak. Na ČT 3 si naopak mohou pustit klasické filmy a seriály a alespoň trochu se odreagovat.

Vedení si stále drží ČT 1 a Nova

Nová stanice ČT3 si za první týden vysílání připsala průměrný podíl na sledovanosti ve výši 2,45 % v divácké skupině 4+. Jedná se ale o celodenní výsledek. Kdybychom zohlednili to, že kanál vysílá pouze od 9:00 do 17:25, je podíl na sledovanosti ještě vyšší, představuje víc než 7 %. Právě start tohoto nového kanálu nejvíce zamával s rozložením televizního trhu za poslední týden. V minulém týdnu byl stále nadprůměrně sledovaný zpravodajský kanál ČT24, mírně se také zvýšil podíl hlavních stanic TV Nova a TV Prima. Nejsledovanějšími stanicemi v minulém týdnu zůstaly Nova a ČT1, po nichž následují Prima a ČT24.

Propad Prima Cool

Nový kanál ČT 3 se umístil celkově na osmém místě za kanály jako je ČT 2, TV Barrandov, ale například i Nova Cinema. Naopak se mu podařilo předstihnout jindy velmi oblíbenou Prima Cool a další programy z nabídky TV Prima. Žádné další nečekané výkyvy se neudály, ale je patrné, že počty diváků rostou – a to i přesto, že televizím dnes konkuruje celá řada jiných platforem jako je například Netflix, YouTube apod.

Aktuálně v tv světě
Po úspěšné jarní sezoně, představila TV Prima celkem tři nové seriály, které bude na podzim vysílat. Jedním z nich je ..
11.08.2022
Komediální seriál s názvem Argometal je založený na příběhu z české vesnice. Režii má na starost Karel Janák, který ..
07.08.2022
Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na ..
02.08.2022
Na Očku se momentálně vysílá další etapa show, který mají za úkol dám divákům tipy na to jak si nejlépe užít ..
31.07.2022
V tento den byli odehrány dva podniky ATP 250. Což je tenisová kategorie mužského profesionálního okruhu. Je hraná od roku ..
26.07.2022
Tento rok vyšla nová romantická komedie, která se natáčela v Praze. Komedie s názvem Řekni to psem. Měla svoji premiéru ..
24.07.2022
Už 4. srpna bude premiéra filmu s názvem Planeta Praha. Režisérem tohoto filmu je Jan Hošek, který není jen režisérem, ..
21.07.2022
Nový seriál nese název Máma na zabití. První díl byl odvysílán 5.7. ve 21:25. Druhý díl bude vysílán 12.7. ve stejný ..
17.07.2022
Ve 20:20 můžete na Nově vidět premiéru dokumentárního filmu Karel Speciál. Tento film režírovala Olga Malířová ..
15.07.2022
Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a ..
10.07.2022