Sledovanost televizí roste. S kartami zamíchala nová stanice ČT 3

Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu určený pro děti, které v současné době nemohou chodit do školy. Jedná se o pořad UčíTelka, kde se zábavnou formou vyučují nejdůležitější předměty a vysvětluje se látka dle školních osnov. Druhým krokem pak bylo spuštění programu ČT 3, který má cílit především na starší generaci. Důvod je jasný – právě tito lidé jsou většinou osamocení, měli by trávit většinu času doma a co jiného dělat, než sledovat televizi? Jenže právě běžné kanály jsou nabité zpravodajstvím o koronaviru, které na staré lidi zbytečně vytváří psychický tlak. Na ČT 3 si naopak mohou pustit klasické filmy a seriály a alespoň trochu se odreagovat.

Vedení si stále drží ČT 1 a Nova

Nová stanice ČT3 si za první týden vysílání připsala průměrný podíl na sledovanosti ve výši 2,45 % v divácké skupině 4+. Jedná se ale o celodenní výsledek. Kdybychom zohlednili to, že kanál vysílá pouze od 9:00 do 17:25, je podíl na sledovanosti ještě vyšší, představuje víc než 7 %. Právě start tohoto nového kanálu nejvíce zamával s rozložením televizního trhu za poslední týden. V minulém týdnu byl stále nadprůměrně sledovaný zpravodajský kanál ČT24, mírně se také zvýšil podíl hlavních stanic TV Nova a TV Prima. Nejsledovanějšími stanicemi v minulém týdnu zůstaly Nova a ČT1, po nichž následují Prima a ČT24.

Propad Prima Cool

Nový kanál ČT 3 se umístil celkově na osmém místě za kanály jako je ČT 2, TV Barrandov, ale například i Nova Cinema. Naopak se mu podařilo předstihnout jindy velmi oblíbenou Prima Cool a další programy z nabídky TV Prima. Žádné další nečekané výkyvy se neudály, ale je patrné, že počty diváků rostou – a to i přesto, že televizím dnes konkuruje celá řada jiných platforem jako je například Netflix, YouTube apod.

Aktuálně v tv světě
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021
Na detektivní žánr znovu sází Česká televize. Připravuje se další z řady seriálových kriminálek, to nová se zrodí ..
11.04.2021
Nemoc Covid-19 bohužel zasahuje i do vysílacích plánů. Poznali to i týmy televize Prima, které kvůli onemocnění museli ..
08.04.2021
V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, ..
01.04.2021
Na TV Nova se bude vysílat nová řada SuperStar, i když za trochu jiných podmínek. ČT1 nyní žije obměnou svojí ..
28.03.2021
Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň ..
24.03.2021
Jak probíhal covidový rok v televizích? Pandemie zasáhla televize jako jedno z mála odvětví pozitivně. ..
20.03.2021