Sledovanost televizí roste. S kartami zamíchala nová stanice ČT 3

Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu určený pro děti, které v současné době nemohou chodit do školy. Jedná se o pořad UčíTelka, kde se zábavnou formou vyučují nejdůležitější předměty a vysvětluje se látka dle školních osnov. Druhým krokem pak bylo spuštění programu ČT 3, který má cílit především na starší generaci. Důvod je jasný – právě tito lidé jsou většinou osamocení, měli by trávit většinu času doma a co jiného dělat, než sledovat televizi? Jenže právě běžné kanály jsou nabité zpravodajstvím o koronaviru, které na staré lidi zbytečně vytváří psychický tlak. Na ČT 3 si naopak mohou pustit klasické filmy a seriály a alespoň trochu se odreagovat.

Vedení si stále drží ČT 1 a Nova

Nová stanice ČT3 si za první týden vysílání připsala průměrný podíl na sledovanosti ve výši 2,45 % v divácké skupině 4+. Jedná se ale o celodenní výsledek. Kdybychom zohlednili to, že kanál vysílá pouze od 9:00 do 17:25, je podíl na sledovanosti ještě vyšší, představuje víc než 7 %. Právě start tohoto nového kanálu nejvíce zamával s rozložením televizního trhu za poslední týden. V minulém týdnu byl stále nadprůměrně sledovaný zpravodajský kanál ČT24, mírně se také zvýšil podíl hlavních stanic TV Nova a TV Prima. Nejsledovanějšími stanicemi v minulém týdnu zůstaly Nova a ČT1, po nichž následují Prima a ČT24.

Propad Prima Cool

Nový kanál ČT 3 se umístil celkově na osmém místě za kanály jako je ČT 2, TV Barrandov, ale například i Nova Cinema. Naopak se mu podařilo předstihnout jindy velmi oblíbenou Prima Cool a další programy z nabídky TV Prima. Žádné další nečekané výkyvy se neudály, ale je patrné, že počty diváků rostou – a to i přesto, že televizím dnes konkuruje celá řada jiných platforem jako je například Netflix, YouTube apod.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022