Sledujete zprávy? Vznikne nová zpravodajská televize

Málokdo před několika lety čekal, že zpravodajství bude na televizních obrazovkách natolik žádané. Pravda je však taková, že zpravodajské pořady lidé sledují stále více. Dokládají to nejenom informace o sledovanosti, ale dokládají to televize, které přidávají do svého schématu stále více zpráv, tak i televize, které jsou přímo na zprávy jako takové zaměřené.  A jedna taková by měla i vzniknout. Znám je už její název, který bude poměrně jednoduchý a strohý. Půjde o Z24. Pokud jde o termín, kdy by mělo dojít ke spuštění, tak poslední informace říkají, že pravděpodobný je horizont v rozmezí 2 – 3 kalendářních měsíců. Poté by mělo být možné si ji naladit.

Kdo za televizí stojí?

Určitě vás zajímá i to, kdo za daným televizním kanálem přímo stojí. První osobou je Pál Milkovics, který je podnikatelem, který možná není zase až tak příliš známý. To druhá osoba už vám toho podle svého jména řekne podstatně více. Tou druhou osobou je Vladimír Železný. Ten není v televizním byznysu absolutně žádným nováčkem. Známý je hlavně proto, že poměrně dlouhou dobu byl ředitelem tuzemské televizní jedničky, tedy skupiny Nova. Aktuálně tedy zkouší zcela jiný projekt. Ten by neměl být spojený jenom s obrazovkou, protože je v plánu vydávání i tištěného magazínu.

Standardní zprávy? Ty nečekejte

Pokud si říkáte, že aktuální zpravodajské relace a kanály dokážou podat informací více než dost, máte podobné smýšlení jako samotní zakladatelé Z24. Ti se totiž rozhodli, že se jejich televize bude výrazně odlišovat. Prioritou má být hlavně to, že zprávy nebudou nijak respektovat jakoukoliv politickou korektnost a budou jednotlivé věci nazývat pravými jmény. Tedy tak, jak jsou. Cílem má být také aktivní zapojení samotných diváků, jelikož i ti si začínají všímat toho, že, mnohé zpravodajské relace jsou až příliš slušné a ne vždy jdou do hloubky. A tento nový směr může být cestou, díky kterému se Z24 jistě na tuzemském televizním trhu prosadí.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018