Sledujte večerníček Krysáci na televizní stanici ČT

Večerní pohádka pro děti už dlouhá desetiletí patří neodmyslitelně k pořadům, které Česká televize pravidelně vysílá. Nyní do svého programu zařadili animovaný seriál Krysáci, na který se určitě rádi podívají nejen děti, ale i jejich rodiče.

Bolek Polívka jako vypravěč

Kdo jiný by měl provádět pohádkou, jejíž děj se odehrává nedaleko Vizovic, než valašský král Bolek Polívka. Animovaný seriál Krysáci vypráví o valašských krysách Hodanovi a Hubertovi, k nimž se přidá světácký laboratorní krysák Eda z Práglu. A samozřejmě nesmí chybět ani trpaslík Ludvík a poměrně absurdní humor. Dětem rozhodně nevadí, že příběhy se odehrávají na smetišti. Vždy se na něm najde tolik zajímavých věcí.

Pohádka Krysáci sází na kamarádství, solidaritu, spolupráci i toleranci, které se dětem snaží podat nenásilnou, pohádkovou formou. Určitě zaujme klasická loutková animace prostá dokonalého CGI, na který jsme zvyklí z moderních animovaných filmů. A právě v tomto tkví kouzlo této pohádky, kterou už v několikeré repríze uvádí Česká televize. Stále však dorůstá nová generace dětí, která se pohádkou ještě nesetkala.

Filmové ateliéry Zlín

Loutkový pohádkový seriál Krysáci byl natočený podle scénáře Cyrila Podolského ve Filmových ateliérech Zlín v roce 2005. Vznikly celkem dvě řady televizního seriálu a dvě knihy od Jiřího Žáčka s ilustracemi Ivana Mračka. Kromě Bolka Polívky diváci ještě uslyší i hlas Jiřího Pechy. Hudbu složil Miroslav Wanek.

Vtipná a laskavá pohádka pro děti

Seriál Krysáci patří k večerníčkovým stálicím. Je tomu tak i proto, že jeho příběhy nepostrádají humor ani laskavost. Neméně zajímavá je klasická loutková animace, díky níž pohádkový příběh dostává úplně jiný rozměr, než je tomu u moderních, počítačovou grafikou tvořených animovaných filmů. Krysáci mají v sobě nezaměnitelné kouzlo, díky kterému si získaly řady diváků z různých generací.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024