Sledujte večerníček Krysáci na televizní stanici ČT

Večerní pohádka pro děti už dlouhá desetiletí patří neodmyslitelně k pořadům, které Česká televize pravidelně vysílá. Nyní do svého programu zařadili animovaný seriál Krysáci, na který se určitě rádi podívají nejen děti, ale i jejich rodiče.

Bolek Polívka jako vypravěč

Kdo jiný by měl provádět pohádkou, jejíž děj se odehrává nedaleko Vizovic, než valašský král Bolek Polívka. Animovaný seriál Krysáci vypráví o valašských krysách Hodanovi a Hubertovi, k nimž se přidá světácký laboratorní krysák Eda z Práglu. A samozřejmě nesmí chybět ani trpaslík Ludvík a poměrně absurdní humor. Dětem rozhodně nevadí, že příběhy se odehrávají na smetišti. Vždy se na něm najde tolik zajímavých věcí.

Pohádka Krysáci sází na kamarádství, solidaritu, spolupráci i toleranci, které se dětem snaží podat nenásilnou, pohádkovou formou. Určitě zaujme klasická loutková animace prostá dokonalého CGI, na který jsme zvyklí z moderních animovaných filmů. A právě v tomto tkví kouzlo této pohádky, kterou už v několikeré repríze uvádí Česká televize. Stále však dorůstá nová generace dětí, která se pohádkou ještě nesetkala.

Filmové ateliéry Zlín

Loutkový pohádkový seriál Krysáci byl natočený podle scénáře Cyrila Podolského ve Filmových ateliérech Zlín v roce 2005. Vznikly celkem dvě řady televizního seriálu a dvě knihy od Jiřího Žáčka s ilustracemi Ivana Mračka. Kromě Bolka Polívky diváci ještě uslyší i hlas Jiřího Pechy. Hudbu složil Miroslav Wanek.

Vtipná a laskavá pohádka pro děti

Seriál Krysáci patří k večerníčkovým stálicím. Je tomu tak i proto, že jeho příběhy nepostrádají humor ani laskavost. Neméně zajímavá je klasická loutková animace, díky níž pohádkový příběh dostává úplně jiný rozměr, než je tomu u moderních, počítačovou grafikou tvořených animovaných filmů. Krysáci mají v sobě nezaměnitelné kouzlo, díky kterému si získaly řady diváků z různých generací.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023