Smrtící epidemie: Dustin Hoffman v hlavní roli napínavého thrilleru na televizní stanici Nova Cinema

Už jsme si zvykli, že televizní stanice Nova Cinema pravidelně vysílá filmy různých žánrů. Mezi stabilně oblíbené patří thrillery. Možná proto, že si u nich lidé odpočinou od běžných starostí a nechají se pohltit jejich dějem. Jedním z takových napínavých filmů je i americký snímek Smrtící epidemie z roku 1995.

Děj přenese diváka do Afriky

Svět si nedávno prošel koronavirovou pandemií, takže zážitky se setkáním se nebezpečným virem má každý člověk v čerstvé paměti. Téma, které film zpracovává, není tedy nic, co by se doopravdy nemohlo stát. Děj vypráví o viru, který se ve vojenském táboře někde v Africe objevil poprvé v roce 1967. Americká vláda na něho ale svrhla bombu a vymazala ho z povrchu zemského. Uběhne třicet let a nebezpečný virus, podobný ebole, se znovu objeví. Jak si s ním bude umět svět poradit? Jakmile se do hry vloží bakteriální tým pod vedením Sama Danielse (Dustin Hoffman), začnou se dít různé věci.

Zajímavosti o filmu

Snímek Smrtící epidemie se stal ve své době kasovním trhákem. Filmaři natáčeli ve městě Ferndale v Kalifornii. Zde se tanky a vrtulníky staly na dlouhé dva měsíce běžnou součástí každodenního života ve městě. Některé scény byly digitálně dolaďovány.  Role plukovníka Sama Danielse byla nabídnuta i Harrisonovi Fordovi, který ji ale odmítl. Podobnou nabídku dostali také Mel Gibson a Sylvester Stallone, ti ji ale také odmítli. Možná ale udělali chybu, protože snímek byl ve své době velmi populární.

V době pandemie covidu-19 se film stal nejvíce streamovaným filmem na Netlixu. Není divu, když pojednával o tématu, které hýbalo celým světem. Film Smrtící epidemie režíroval německý režisér Wolfgang Petersen, na scénáři pracovali Luaurence Dworet a Robert Roy Pool. Kromě již zmíněného Dustina Hoffmana se ve snímku objevili i Rene Russo, Morgan Freeman, Kevin Spacey, Patrick Dempsey, Donald Sutherland.

Aktuálně v tv světě
Jak s jistotou poznáte, že přišlo léto? Přece podle toho, že se na obrazovce České televize objeví Vinnetou a Old ..
14.07.2024
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024