Sňatky z rozumu: Oblíbený televizní seriál opět na televizní stanici ČT1

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy televizního seriálu Sňatky z rozumu, který byl natočený již v roce 1968. Jedná se tedy o dílo, které má již hodně pamětníků. Ani postupem věku ale neztratilo nic na své atraktivnosti. Jistě udělá radost mnoha divákům, kteří se budou moct obdivovat vyspělému herectví známých českých herců.

Jedno z nejlepších českých dramatických děl

Televizní sága Sňatky z rozumu má pět dílů, ve kterých sleduje životní osudy dvou podnikatelských rodů v období národního obrození. Zavede diváky do rozmezí let 1859 až 1881. Na vzniku televizního seriálu se podíleli zkušený scénárista Otto Zelenka a režisér František Filip, kteří dílu vtiskli punc kvality, dokonalého řemeslného zpracování a perfektních hereckých výkonů.

V hlavních rolích se objevují Jiří Vala se Slávkou Budínovou, Iva Janžurová a Jiřina Jirásková, Vladimír Ráž a Gabriela Vránová. Role vypravěče, který uvádí jednotlivé díly, se ujal Václav Voska se svým nezaměnitelným hlasem.

Kde všude se natáčelo

Televizní seriál Sňatky z rozumu vznikal převážně v ateliérech. Byly ale také využity exteriéry přímo v Praze, a to hlavně na Žižkově, o němž hlavně sága pojednávala. Například dvorek, kde stávali koně, se nacházel ve vnitřním traktu domu v Seifertově ulici č. 3 právě v Praze na Žižkově.

Dům podnikatele Nedobyla je možné najít také na Žižkově. Jeho adresa je Seifertova č. 9. V tomto domě se narodil spisovatel Vladimír Neff. Kromě zmíněných míst se natáčelo také na Uhelném trhu v Praze, na Příkopech, Perlově ulici, na Starém Městě.

V pěti dílech seriálu Sňatky z rozumu vidí divák herecký koncert českých skvělých herců. I díky jejich výkonům se toto dílo zařadilo k pokladům produkce České televize. Není proto divu, že se pravidelně na televizních obrazovkách objevují jeho reprízy, které si milovníci televizní klasiky určitě nenechají ujít.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022