Sobotní večer patřil v televizi dokumentu o Gottovi

V sobotním hlavním vysílacím čase zaznamenal největší divácký úspěch dokument o Karlu Gottovi s názvem Karel. Ten odvysílala Česká televize deset minut po dvacáté hodině na svém prvním programu. Film sledovalo 1,58 diváků ve věkové kategorii nad 15 let.

Snímek dokumentaristky Olgy Malířové Špátové přináší divákům pohled do soukromí Karla Gotta. Špátová s Gottem natáčela po celý jeden rok. Gott zde vystupuje mimo jiné i jako malíř či milující manžel a rodič. Diváci se s Gottem dostanou do jeho domova, na jeho chalupu, do jeho rodné vsi či na koncertní turné. V dokumentu dostává prostor také jeho manželka Ivana, dcery Charlotte Ella a Nelly Sofie a také jeho blízcí kolegové Eva Pilarová, Marta Kubišová, Jiří Suchý, Ladislav Štaidl nebo Richard Krajčo, který pro něj napsal hudbu k písni Srdce nehasnou a zazpíval si s ním duet Vánoční, který vyšel in memoriam.

Tuto práci Olgy Špátové okomentoval také sám Karel Gott slovy: „Olga má velký dar natáčet se svým úzkým týmem tak, že jsme se častokrát nechali unést spontánní atmosférou a přirozeně jsme ji vpustili do našeho soukromí, díky čemuž jsem se rozpovídal o tématech poměrně důvěrných. Se svým manželem, kameramanem Janem Malířem, se tak vlastně stali součástí naší rodiny.“

Film Karel zaznamenal úspěch také v českých kinech. Dostal se na pátou příčku v seznamu nejnavštěvovanějších filmů v loňském roce, film v kině vidělo 391 775 diváků. Film měl být v kinech uvedený již v roce 2019 k příležitosti Gottových 80. narozenin, natáčení se však protáhlo a premiéra se posunula až na podzim 2020.

Na webu ČSFD má film hodnocení 74% a je mu zde věnováno mnoho komentářů. Z většiny hodnocení vyplývá, že diváci byli při sledování dokumentu dojatí a hodnotí pozitivně emocionální stránku filmu a také samotnou osobnost Karla Gotta.

Aktuálně v tv světě
TV ČT1 připravuje nový komediální film s názvem Velká premiéra. Film bude poprvé v kině 21.7.2022. Tento film režíruje ..
25.05.2022
Seriál Chlap je vysílán na TV Nova každý čtvrtek od 20:20. První díl byl vysílán 10.3. Každý díl se odvysílá znovu ..
22.05.2022
Mixxxer show jede na Óčko TV už od roku 2012, jedná se o klasickou talkshow s hosty, ve většině případů se jedná o ..
17.05.2022
V tomto roce vyšla další sezona show Farmář hledá ženu, aktuálně bylo odvysíláno 7 dílů. Tato show se vysílá a ..
15.05.2022
Již od 10. května mohou diváci sledovat na televizi Nova novou řadu oblíbené reality show Utajený šéf. V této reality ..
08.05.2022
Již tento týden se dostane na televizní obrazovky oceňovaný dokument Jednotka intenzivního života. Dokument se zabýva ..
05.05.2022
Od 27. dubna se na obrazovky stanice Nova Fun dostane nová skečová show s názvem První dobrá.Tuto show vytvořili čtyři ..
01.05.2022
Minulé pondělí byl státní svátek, na večerním programu tak byla mimo jiné i pohádka. I přesto nejvyšší sledovanost ..
29.04.2022
Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a ..
23.04.2022
Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky ..
20.04.2022