Souboj televizí začne už 18. srpna

Podzim je sice ještě relativně daleko a venku je teplo, ale televizní stanice už pár týdnů operují s pojmem „podzimní programové schéma“. Což ale neznamená, že se svými novinkami i pokračováním oblíbených seriálů počkají až do prvního podzimního dne. TV Nova a Prima se pustí do vzájemného souboje už 18. srpna.

Kde jsou ty časy, kdy se podzimní novinky nasazovaly do vysílání až ke konci letních prázdnin. Dnes platí, že kdo dřív začne, ten získá víc diváků a vyhraje. A možná proto obě největší komerční stanice začínají už po půli srpna.

Ulice, Ordinace, i Cesty domů

Hlavní artikly, se kterými se svádějí nejtužší boje, jsou seriály. Zatímco TV Nova hned toho prvního dne vrátí do vysílání nekonečný podvečerní seriál Ulice, Prima nasadí zpět Cesty domů. A ty se budou jako již tradičně vysílat každé pondělí a středu. TV Nova jim hodlá čelit seriálem Doktoři z Počátků – který měl původně být jen loňskou letní zábavou, ale přerostl do dalšího příběhu bez konce. Napětí bude mezi oběma rivaly vládnou i každé úterý a čtvrtek – zatímco Nova na obrazovky vrátí Ordinaci v růžové zahradě, Prima jí bude ubírat diváky seriálem Svatby v Benátkách, který začal letos o letních prázdninách a už si získal slušnou diváckou základnu.

Přijdou i novinky

Vše se ale nebude točit jen kolem seriálů, obě stanice se snaží divákům nabídnout i zajímavé talkshow a pořádnou televizní zábavu. Prima zlákala moderátora a muzikanta Petra Vondráčka, který bude mít vlastní pořad Nic není nemožné. Dalibor Gondík a Tereza Kostková budou moderovat zase Muži proti ženám. V Překvápku budou nic netušící lidi klamat slavné tváře převlečené za běžný personál. A i nadále také bude pokračovat pořad Partička a svůj vlastní dostanou Richard Genzer a Michal Suchánek – které doplní i Ondřej Sokol. A televize Nova? Ta zůstává poněkud pozadu. I když ruší Babicovy dobroty, zavádí alespoň Vaření s Láďou Hruškou.

Aktuálně v tv světě
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017
Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto ..
18.12.2017
Televizní stanice, nebo spíše jednotlivé televizní skupiny spolu pravidelně soupeří, jelikož jejich cíl je jasné. Mít ..
15.12.2017