Španělsko po válce na Prima Zoom: Dokumentární seriál o diktátorovi Francisco Francovi

Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci vědění se tak mají možnost seznámit s tím, co je zajímá, protože součástí vysílání jsou například snímky o flóře, fauně, architektuře, vesmíru, dopravě. Kdo má rád historii, určitě by si neměl ujít sérii nazvanou Španělsko po válce. Co zajímavé na něho čeká?

Fašistická diktatura na Pyrenejském poloostrově

Španělský dokumentární seriál z roku 2019 Španělsko po válce čerpá informace ze své vlastní nedávné historie. Ta rozhodně není nezajímavá. Ve čtyřech dílech se stopáží 44 minut divák sleduje osudy generála Franca, který se k moci dostal na počátku druhé světové války. Režie seriálu se ujali Francesc Escribano a Lluís Carrizo. Jednotlivé epizody pokrývají období od konce občanské války v roce 1939 až do úmrtí Franca v roce 1975. Pro toto historické období státu na Pyrenejském poloostrově se používá termín Frankistické Španělsko. Francisco Franco totiž nastolil v zemi fašistickou diktaturu, přičemž sám získal titul vůdce Španělska s Boží milostí.

Černobílé sekvence se střídají s barevnými

Seriál Španělsko po válce představuje hlavní politické, ekonomické, sociální a kulturní události, které poznamenaly poválečné Španělsko. Tvůrci pracují s černobílým filmovým materiálem stejně jako s digitalizovanými a barevnými obrazy. Dohromady se jim podařilo zmapovat důležitou součástí španělské historie, která trvala dlouhých 36 let. Díky tomu je možné i lépe porozumět současnosti této nádherné země na Pyrenejském poloostrově.

Zajímavosti o tvůrcích seriálu

Francesc Escribano je španělský spisovatel, novinář a univerzitní profesor, docent audiovizuální komunikace na Autonomní univerzitě v Barceloně. Novinářskou práci plně rozvinul v rozhlase i v televizi. V letech 2004 až 2008 zastával funkci ředitele katalánské televize. Dokumentarista Lluís Carrizo má na svém kontě také pořad Generalissimus, Frankův život v barvě (2019) nebo Španělsko ve dvou zákopech (2016).

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022