StarDance zaznamenala obrovský divácký úspěch

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu kvalitní sestava slavných osobností, mezi kterými si své oblíbence našli lidé všech věkových kategorií.
Sledovanost uplynulé řady dokonce předčila řadu předchozí, která na České televizi byla vysílána před dvěma lety, tedy v roce 2016.
Snad i díky tomu oznámil generální ředitel ČT Petr Dvořák v průběhu slavnostního finálového večera vysílání jubilejní desáté řady hned v následujícím roce.

StarDance v řeči čísel a faktů

Průměrná sledovanost jednoho dílu činila úžasných 1,48 milionu diváků starších 15 let s podílem celkového objemu televizních diváků 36,4%. Tím si letošní StarDance výrazně polepšila oproti předešlé řadě, kdy průměr jednoho dílu dosáhl 1,3 milionu diváků a podílu 33%. Ač se to zdá na první pohled zanedbatelné, v řeči televizní zábavy se jedná o opravdový úspěch.

Nejúspěšnějším dílem celé série se pak, dle očekávání, stal finálový večer, který se rozhodlo sledovat 1,7 milionu párů očí. Toto číslo, stejně jako všechna ostatní, také předčilo finále minulé řady, na které si našlo čas pouze 1,6 milionu diváků.

Sláva vítězům, čest poraženým

Letošními vítězi se stali herec Jiří Dvořák se svou tanečnicí Lenkou Norou Nádvorkovou, ač musela většina sledujících uznat, že konkurence byla letos opravdu silná. Navíc plná překvapení. Nikdo určitě nečekal, jak úspěšnou se v soutěži stane například herečka Pavla Tomicová, která nakonec skončila na druhém místě.
Divácky oblíbenou se stala také Veronika Arichteva a publikum jistě potěšilo také narychlo smluvené účinkování Richarda Genzera.

Už v průběhu soutěže se z řad diváků ozývaly kladné ohlasy na jednotlivce i celkové provedení soutěže, které po celou dobu nenudilo a pochvaly se dostalo jak porotcům, tak dvojici moderátorů.

Bude tedy určitě zajímavé sledovat, jestli nám jubilejní desátá řada příští rok přinese minimálně stejnou porci kvalitní zábavy, jako ta letošní. Své diváky si mezi námi ale s jistotou dokáže zase najít.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018