StarDance zaznamenala obrovský divácký úspěch

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu kvalitní sestava slavných osobností, mezi kterými si své oblíbence našli lidé všech věkových kategorií.
Sledovanost uplynulé řady dokonce předčila řadu předchozí, která na České televizi byla vysílána před dvěma lety, tedy v roce 2016.
Snad i díky tomu oznámil generální ředitel ČT Petr Dvořák v průběhu slavnostního finálového večera vysílání jubilejní desáté řady hned v následujícím roce.

StarDance v řeči čísel a faktů

Průměrná sledovanost jednoho dílu činila úžasných 1,48 milionu diváků starších 15 let s podílem celkového objemu televizních diváků 36,4%. Tím si letošní StarDance výrazně polepšila oproti předešlé řadě, kdy průměr jednoho dílu dosáhl 1,3 milionu diváků a podílu 33%. Ač se to zdá na první pohled zanedbatelné, v řeči televizní zábavy se jedná o opravdový úspěch.

Nejúspěšnějším dílem celé série se pak, dle očekávání, stal finálový večer, který se rozhodlo sledovat 1,7 milionu párů očí. Toto číslo, stejně jako všechna ostatní, také předčilo finále minulé řady, na které si našlo čas pouze 1,6 milionu diváků.

Sláva vítězům, čest poraženým

Letošními vítězi se stali herec Jiří Dvořák se svou tanečnicí Lenkou Norou Nádvorkovou, ač musela většina sledujících uznat, že konkurence byla letos opravdu silná. Navíc plná překvapení. Nikdo určitě nečekal, jak úspěšnou se v soutěži stane například herečka Pavla Tomicová, která nakonec skončila na druhém místě.
Divácky oblíbenou se stala také Veronika Arichteva a publikum jistě potěšilo také narychlo smluvené účinkování Richarda Genzera.

Už v průběhu soutěže se z řad diváků ozývaly kladné ohlasy na jednotlivce i celkové provedení soutěže, které po celou dobu nenudilo a pochvaly se dostalo jak porotcům, tak dvojici moderátorů.

Bude tedy určitě zajímavé sledovat, jestli nám jubilejní desátá řada příští rok přinese minimálně stejnou porci kvalitní zábavy, jako ta letošní. Své diváky si mezi námi ale s jistotou dokáže zase najít.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019