Stíny Manhattanu vás na televizní stanici ČT2 zavedou do novinářského prostředí

Novinářské prostředí je poměrně oblíbeným námětem filmů. Můžete z něho vytěžit komedii, drama i kriminální film. Stíny Manhattanu z roku 2016 jsou docela povedenou detektivkou s neprofesionálním vyšetřovatelem v hlavní roli. Té se ujal Adrien Brody jako lovec senzací, které píše pro jeden bulvární plátek.

Oddaný manžel a prodavač tragédií

Porter Wren v podání Adriena Brodyho je sloupkařem bulvárních novin. Snaží se z příběhů vytěžit co nejvíce, aby zaujal čtenáře. Jeho doménou jsou vraždy a různé tragédie. Zatímco v práci je lovce senzací, v osobním životě je milujícím manželem. Tedy až do doby, než ho na jednom večírku nevyhledá okouzlující cizinka Caroline Crowleyová (Yvonne Strahovskiová). Ta Porter požádá o pomoc při vyšetřování záhadného úmrtí jejího manžela. Porterova touha po pravdě, ale i náruči svůdné ženy, ho vtáhne do soukolí nepříjemného případu vydírání.

Režijní prvotina

Pod snímkem Stíny Manhattanu je jako režisér podepsán debutující Brian DeCubellis. Scénář si napsal sám, a to podle knihy Manhattan Nocturne spisovatele Colina Harrisona. Příběh novináře vypráví volným tempem, přičemž se nechal inspirovat motivy ze staré detektivní školy.

Film se vine pomalu, což pravděpodobně může vadit příznivcům rychlých akcí a střihů. Zde by ale tento způsob předvedení děje narušilo celkovou koncepci filmu. Výborné je určitě herecké obsazení hlavních rolí. U filmu stojí za to ocenit poctivě odvedenou filmařinu, na které si dal začínající režisér záležet.

Se sklenkou něčeho dobrého

Film Stíny Manhattanu si vychutnáte, když se v klidu posadíte do sedací soupravy v obývacím pokoji, do sklenky si nalijete něco dobrého a nenecháte se ničím a nikým rušit. Nejlepší ovšem bude, budete-li snímek sledovat společně se svým partnerem, abyste si po jeho zhlédnutí mohli o filmu navzájem sdělit vlastní dojmy.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024