Svatby v Benátkách jsou nejsledovanějším pořadem

I když většina televizních stanic o letních prázdninách sází spíš na prověřené a známé filmy a seriály, TV Prima letos zariskovala a nasadila nový seriál Svatby v Benátkách. A vyplatilo se. Už dvě neděle po sobě byl nejsledovanějším večerním pořadem.

Podobně jako loni nasadila na léto TV Nova seriál Doktoři z Počátků, letos zariskovala konkurenční stanice. Každý nedělní večer vysílá Svatby v Benátkách. V okamžiku, kdy běžel první díl seriálu, vysílala Nova ještě poslední předprázdninové Doktory z Počátků a zvítězila s nimi. Svatby v Benátkách si ale i tak pustilo na 980 tisíc diváků starších 15 let. O týden později už u některých zájem opadl – a nebo se možná nedostali k televizím, protože odjeli na dovolené. Každopádně druhý díl seriálu vidělo 754 tisíc diváků. Ale i to stačilo na jasné první místo ve sledovanosti.

ČT v závěsu

Zatímco Prima zatím vítězí se svou novinkou, ostatní stanice zkoušejí zlákat diváky na oblíbené české nebo zahraniční snímky. O posledním nedělním večeru se na druhé místo vyšplhala Česká televize s detektivním filmem Hrobník (v hlavních rolích Lucie Zedníčková a Petr Štěpán), který si pustilo přes půl milionu diváků starších 15 let. A velmi podobně se ČT vedlo i předchozí neděli.

Nova ztrácí

Největší úbytky diváků pociťuje televize Nova. Zatímco o víkendech vedla jasný prim, teď upadá. Zkouší diváky lákat na světově proslulé filmy, ale na konkurenci s nimi zatím nestačí. I když naposledy odvysílala film Muži v černém, který si pustilo 435 tisíc lidí, stačilo to až na třetí místo. A oproti Doktorům z Počátků byla sledovanost ani ne poloviční.

Zato TV Barrandov si udržuje stálou diváckou základnu. V neděli večer sází na krimi filmy jako Zločiny z vášně, Vražedná seznamka nebo Zákon a pořádek – a sledovanost se konstantně pohybuje kolem 200 tisíc diváků. Na to, jak s bude souboj stanic pokračovat, si ovšem musíme počkat.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018