Svatby v Benátkách jsou nejsledovanějším pořadem

I když většina televizních stanic o letních prázdninách sází spíš na prověřené a známé filmy a seriály, TV Prima letos zariskovala a nasadila nový seriál Svatby v Benátkách. A vyplatilo se. Už dvě neděle po sobě byl nejsledovanějším večerním pořadem.

Podobně jako loni nasadila na léto TV Nova seriál Doktoři z Počátků, letos zariskovala konkurenční stanice. Každý nedělní večer vysílá Svatby v Benátkách. V okamžiku, kdy běžel první díl seriálu, vysílala Nova ještě poslední předprázdninové Doktory z Počátků a zvítězila s nimi. Svatby v Benátkách si ale i tak pustilo na 980 tisíc diváků starších 15 let. O týden později už u některých zájem opadl – a nebo se možná nedostali k televizím, protože odjeli na dovolené. Každopádně druhý díl seriálu vidělo 754 tisíc diváků. Ale i to stačilo na jasné první místo ve sledovanosti.

ČT v závěsu

Zatímco Prima zatím vítězí se svou novinkou, ostatní stanice zkoušejí zlákat diváky na oblíbené české nebo zahraniční snímky. O posledním nedělním večeru se na druhé místo vyšplhala Česká televize s detektivním filmem Hrobník (v hlavních rolích Lucie Zedníčková a Petr Štěpán), který si pustilo přes půl milionu diváků starších 15 let. A velmi podobně se ČT vedlo i předchozí neděli.

Nova ztrácí

Největší úbytky diváků pociťuje televize Nova. Zatímco o víkendech vedla jasný prim, teď upadá. Zkouší diváky lákat na světově proslulé filmy, ale na konkurenci s nimi zatím nestačí. I když naposledy odvysílala film Muži v černém, který si pustilo 435 tisíc lidí, stačilo to až na třetí místo. A oproti Doktorům z Počátků byla sledovanost ani ne poloviční.

Zato TV Barrandov si udržuje stálou diváckou základnu. V neděli večer sází na krimi filmy jako Zločiny z vášně, Vražedná seznamka nebo Zákon a pořádek – a sledovanost se konstantně pohybuje kolem 200 tisíc diváků. Na to, jak s bude souboj stanic pokračovat, si ovšem musíme počkat.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018