Svatby v Benátkách jsou nejsledovanějším pořadem

I když většina televizních stanic o letních prázdninách sází spíš na prověřené a známé filmy a seriály, TV Prima letos zariskovala a nasadila nový seriál Svatby v Benátkách. A vyplatilo se. Už dvě neděle po sobě byl nejsledovanějším večerním pořadem.

Podobně jako loni nasadila na léto TV Nova seriál Doktoři z Počátků, letos zariskovala konkurenční stanice. Každý nedělní večer vysílá Svatby v Benátkách. V okamžiku, kdy běžel první díl seriálu, vysílala Nova ještě poslední předprázdninové Doktory z Počátků a zvítězila s nimi. Svatby v Benátkách si ale i tak pustilo na 980 tisíc diváků starších 15 let. O týden později už u některých zájem opadl – a nebo se možná nedostali k televizím, protože odjeli na dovolené. Každopádně druhý díl seriálu vidělo 754 tisíc diváků. Ale i to stačilo na jasné první místo ve sledovanosti.

ČT v závěsu

Zatímco Prima zatím vítězí se svou novinkou, ostatní stanice zkoušejí zlákat diváky na oblíbené české nebo zahraniční snímky. O posledním nedělním večeru se na druhé místo vyšplhala Česká televize s detektivním filmem Hrobník (v hlavních rolích Lucie Zedníčková a Petr Štěpán), který si pustilo přes půl milionu diváků starších 15 let. A velmi podobně se ČT vedlo i předchozí neděli.

Nova ztrácí

Největší úbytky diváků pociťuje televize Nova. Zatímco o víkendech vedla jasný prim, teď upadá. Zkouší diváky lákat na světově proslulé filmy, ale na konkurenci s nimi zatím nestačí. I když naposledy odvysílala film Muži v černém, který si pustilo 435 tisíc lidí, stačilo to až na třetí místo. A oproti Doktorům z Počátků byla sledovanost ani ne poloviční.

Zato TV Barrandov si udržuje stálou diváckou základnu. V neděli večer sází na krimi filmy jako Zločiny z vášně, Vražedná seznamka nebo Zákon a pořádek – a sledovanost se konstantně pohybuje kolem 200 tisíc diváků. Na to, jak s bude souboj stanic pokračovat, si ovšem musíme počkat.

Aktuálně v tv světě
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018