Svatby v Benátkách jsou nejsledovanějším pořadem

I když většina televizních stanic o letních prázdninách sází spíš na prověřené a známé filmy a seriály, TV Prima letos zariskovala a nasadila nový seriál Svatby v Benátkách. A vyplatilo se. Už dvě neděle po sobě byl nejsledovanějším večerním pořadem.

Podobně jako loni nasadila na léto TV Nova seriál Doktoři z Počátků, letos zariskovala konkurenční stanice. Každý nedělní večer vysílá Svatby v Benátkách. V okamžiku, kdy běžel první díl seriálu, vysílala Nova ještě poslední předprázdninové Doktory z Počátků a zvítězila s nimi. Svatby v Benátkách si ale i tak pustilo na 980 tisíc diváků starších 15 let. O týden později už u některých zájem opadl – a nebo se možná nedostali k televizím, protože odjeli na dovolené. Každopádně druhý díl seriálu vidělo 754 tisíc diváků. Ale i to stačilo na jasné první místo ve sledovanosti.

ČT v závěsu

Zatímco Prima zatím vítězí se svou novinkou, ostatní stanice zkoušejí zlákat diváky na oblíbené české nebo zahraniční snímky. O posledním nedělním večeru se na druhé místo vyšplhala Česká televize s detektivním filmem Hrobník (v hlavních rolích Lucie Zedníčková a Petr Štěpán), který si pustilo přes půl milionu diváků starších 15 let. A velmi podobně se ČT vedlo i předchozí neděli.

Nova ztrácí

Největší úbytky diváků pociťuje televize Nova. Zatímco o víkendech vedla jasný prim, teď upadá. Zkouší diváky lákat na světově proslulé filmy, ale na konkurenci s nimi zatím nestačí. I když naposledy odvysílala film Muži v černém, který si pustilo 435 tisíc lidí, stačilo to až na třetí místo. A oproti Doktorům z Počátků byla sledovanost ani ne poloviční.

Zato TV Barrandov si udržuje stálou diváckou základnu. V neděli večer sází na krimi filmy jako Zločiny z vášně, Vražedná seznamka nebo Zákon a pořádek – a sledovanost se konstantně pohybuje kolem 200 tisíc diváků. Na to, jak s bude souboj stanic pokračovat, si ovšem musíme počkat.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018