Televize Nova se vrací do Asociace televizních organizací

Různých asociací je v dnešní době celá řada. A platí to samozřejmě i v oblasti televizní zábavy a televizí jako takových. Jedním z typických příkladů je určitě TV Nova. Ta před třemi lety začala svou rebelii, jelikož to vystoupila z Asociace televizních asociací, kterou můžeme znát také pod názvem ATO. Nyní je však situace zcela jiná, jelikož se televize vrací. Hlavním důvodem předchozího jednání byl především spor o data, která plynula z měření televizní sledovanosti. Jelikož se daný spor nepovedlo vyřešit, Nova dle původních slov definitivně odešla. Jak je patrné, tak definitivní to zase nebylo.

Návrat byl plánován už mnohem dříve

Pokud sledujete různé dění, stejně jako různá vyjádření právě okolo této televize, rozhodně vám neunikly ani informace o tom, že už před dvěma lety Nova uvažovala o návratu. Vše se však výrazně posunulo a tak oficiální návrat se konal až nyní. Asociace televizních organizací je nyní opět kompletní, a tak opět sdružuje všechny hlavní tuzemské televize, kam se řadí jak už zmíněná Nova, tak samozřejmě také Prima, stejně jako Óčko a Česká televize. Členem dané asociace je však i jedna soukromá společnost, konkrétně prodejce reklamy. Jedná se o společnost Atmedia.

Změny minimální

I když se na první pohled může zdát, že se vstupem Novy zpět do Asociace řada věcí změní, a to především v oblasti možnosti odebírat data o sledovanosti, není tomu tak. Už samotný výstup totiž nebyl tak definitivní, jak se mohlo na první pohled zdát. Nova totiž byla po celou dobu poté vedena jako obchodní partner. A to jí samozřejmě umožňovalo konkrétní data o sledovanosti dále odebírat. Na stejném principu funguje i celá řada dalších, spíše menších televizí, které se nechtějí stát členy dané asociace, ale zároveň mají zájem právě na možnosti odběru dat. Na druhou stranu členství může přinášet přístup k novějším technologiím, jako je teď aktuální crossplatformní měření videoobsahu.

 

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018