Televizní seriál Hvězdná brána na televizní stanici Prima Max

Vědecko-fantastické filmy a seriály se těší velké divácké přízni. Oblíbené bylo už dílo Julese Verna, z něhož bylo spousta jeho knih zfilmováno. Přelomovým seriálem byl Star Trek. V podobném duchu se pak nese americký seriál Hvězdná brána, jenž navazuje na předcházející stejnojmenný film. Seriál vysílá televizní stanice Prima Max.

Sci-fi seriálů není nikdy dost

Sci-fi televizní seriál Hvězdná brána, natočený v koprodukci USA a Kanady,  který měl premiéru v roce 1997, je kultovním dílem mezi fanoušky sci-fi žánru. Nabízí svět plný dobrodružství, tajemství a akce. Natočen byl v letech 1997 až 2006. Celkově vzniklo 10 sérií, což svědčí o jeho velké popularitě mezi diváky, kteří si žádali další a další pokračování.

Hvězdná brána se zaměřuje na tým vojáků, vědců a dalších odborníků, kteří cestují přes bránu, jež jim umožňuje dostat se na jiné planety. Zde se setkávají s nejrůznějšími druhy mimozemských civilizací a čelí nebezpečím. Musejí bojovat proti mocným mimozemským vládcům, kteří se snaží ovládnout celou galaxii.

Týmová práce, přátelství

Jednou z největších předností Hvězdné brány je silný týmový charakter, který se neustále vyvíjí a posouvá. Každý člen týmu má své vlastní schopnosti a příběh, který se rozvíjí v průběhu série. Mezi postavami vyniká charismatický a chytrý vůdce týmu, plukovník Jack O’Neill, v podání Richarda Deana Andersona, a také sympatická archeoložka Samantha Carterová (Amanda Tapping).

Další silnou stránkou seriálu je jeho rozmanitost. Hvězdná brána se neustále přenáší na různé planety, což umožňuje tvůrcům vytvářet nové a zajímavé prostředí a kulisy, a přináší tak divákům nekonečné množství nových zážitků.

Morálka a vztahy mezi lidmi

Kromě toho, že je seriál Hvězdná brána naplněný napínavým dějem, nabízí také hlubší myšlenky k zamyšlení – o morálce, etice a vztahy mezi jednotlivými živočišnými druhy. Seriál vyniká skvělými speciálními efekty a příjemným hudebním doprovodem od Davida Arnolda.

Hvězdná brána je příkladem kvalitního televizního díla se sci-fi tématikou, který si vyžádá časté opakování.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024