Televizní stanice ČT Art připravila pro hudební fanoušky Doupě hitů.

ČT Art již od roku 2013 vysílá pořady, které mají co dočinění s kulturou. Byly sem přesměrovány kulturní pořady, dříve vysílané na ČT2. Z toho zkušený divák může usoudit, že se jedná většinou o kulturní lahůdky, jež ocení ten, který nevyhledává laciné pop hvězdičky, jež někde zazáří a uhasnou. Pořady na ČT Art mají větší hloubku a vyžadují i trochu přemýšlení.

Jedna hudební osobnost – tři díly

V září 2022 přišla televizní stanice ČT Art s novým pořadem Doupě hitů. Jedná se o formát, jehož základy stojí na výrazných osobnostech naší hudební scény, které mají za sebou kus poctivé muzikantské práce a které se udělaly nesmazatelnou stopu v české hudební branži. Každému interpretovi jsou věnovány hned tři díly pořadu Doupě hitů.

V prvním díle se divák seznamuje se s hudebními začátku muzikantské osobnosti, druhý díl mapuje její cestu na vrchol a třetí díl je věnován současné tvorbě. Do každého pokračování jsou pak pozváni také hosté, které si hudebník přivede s sebou. Většinou se jedná o jeho spolupracovníky, jež jsou pro jeho tvorbu zásadní.

Neformální a uvolněné prostřední klubu

Doupě hitů představuje hudební osobnosti formou bezprostředního hraní a povídání s hosty v klubu, jenž připomíná prostředí zkušebny, tedy místa, tolik známého pro muzikanty. Ze vzpomínek na léta minulá a současné zážitky si může divák udělat představu o tom, jaká je hudební hvězda ve skutečnosti. Prostředí je totiž oproštěno od velkých koncertních pódií, působí neformálně a uvolněně.

Fiala, Prokop, Hlas

Mezi hosty pořadu Doupě hitů vystoupí zpěvák, básník a kytarista Petr Fiala, který založil rockovou skupiny Slepé střevo, později přejmenovanou na Mňágu a Žďorp. V současné době má na kontě přes 5 000 koncertů. Neméně známý je kytarista a zpěvák Michal Prokop, jenž se na začátku své hudební kariéry věnoval zejména soulu a rhythm´n´blues, později střednímu proudu a také politické kariéře. Ivan Hlas je český písničkář a hudebník, jenž se proslavil písněmi k filmu Šakalí léta.

 

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022