Tematickým stanicím skupiny Nova roste sledovanost

Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a grafických změn s cílem lepší profilace svých stávajících tematických stanic. Ty představují alternativu k hlavnímu kanálu TV Nova, oslovují specifičtější cílové skupiny a jsou tak zajímavější pro reklamní zadavatele. V loňském roce Nova zaznamenala u všech svých tematických stanic nárůst sledovanosti.

Generální ředitel televize Nova uvedl, že lepší profilace stanic je dobrou zprávou pro reklamní zadavatele a jejich kampaně, které se stávají efektivnější v zásahu zajímavých klientských cílových skupin.

Nova 2 se v loňském roce přejmenovala na Nova Fun. Zaměřuje se především na komediální pořady, filmy a seriály. Stanice si v loňském roce polepšila ve sledovanosti především u skupiny žen v domácnosti. Největší nárůst byl u žen ve věkové kategorii 18 až 34 let. Nárůst sledovanosti Nova zaznamenala i u mladších diváků ve věku mezi 10 a 14 let.

Sledovanost vzrostla také stanici Nova Action, která cílí především na muže a vysílá zejména akční a kriminální filmy, kriminální seriály nebo sportovní pořady. Nova Actionse dostala do popředí a nyní patří mezi stanice se zcela největším zastoupením mužů na TV trhu. Nárůst sledovanosti Nova zaznamenala ve skupině muži 25 až 34 let.

Stanice Nova Gold nabízí divákům především archivní epizody oblíbených seriálů televize Nova nebo zahraniční krimi seriály. Hlavní cílovou skupinou této stanice jsou ženy středního věku. I u této stanice vzrostla v loňském roce sledovanost u cílové skupiny.

Nova Cinema, která vysílá především zahraniční filmy, seriály či reality show, sklidila v loňském roce také úspěch. Zde narostla sledovanost především ve věkové kategorii 18 až 23 let.

Nová stanice Nova Lady na úspěchy ve sledovanosti zatím čeká. Cílí na ženy v produktivním věku a na programu má především romantické filmy a seriály nebo reality show.

Aktuálně v tv světě
Je na televizní obrazovce dostatek humoru? Některé pořady se jako humorné tváří, přitom ho v nich příliš nenajdete. To ..
04.06.2023
Už jsme si zvykli, že televizní stanice Nova Cinema pravidelně vysílá filmy různých žánrů. Mezi stabilně oblíbené ..
03.06.2023

Filmy pro pamětníky si drží trvalou oblibu. Diváci se rádi ..

28.05.2023
ČT2 se rozhodla do svého vysílacího programu zařadit film Motýlek z roku 2017. Jedná se o filmové drama o útěku ..
26.05.2023
Napínavé thrillery, ve kterých jde o záchranu ohrožených životů, patří mezi oblíbené. A tak není divu, že si tento ..
21.05.2023
Rande v Římě je americká romantická komedie z roku 2010, která přináší divákům osvěžující směsici romantiky, ..
20.05.2023
V roce 1992 vznikl televizní cyklus detektivních příběhů pod názvem Hříchy pro pátera Knoxe. Předlohou byla ..
15.05.2023
Když se řekne tvůrčí dvojice Smoljak-Svěrák, je to zárukou dobré zábavu a vkusného humoru. Platí to i o české ..
14.05.2023
Americký film Nesvatbovi z roku 2005 přivádí na filmové plátno hereckou dvojici Owen Wilson a Vince Vaughn. Už to je ..
08.05.2023
Novinářské prostředí je poměrně oblíbeným námětem filmů. Můžete z něho vytěžit komedii, drama i kriminální ..
07.05.2023