Tematickým stanicím skupiny Nova roste sledovanost

Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a grafických změn s cílem lepší profilace svých stávajících tematických stanic. Ty představují alternativu k hlavnímu kanálu TV Nova, oslovují specifičtější cílové skupiny a jsou tak zajímavější pro reklamní zadavatele. V loňském roce Nova zaznamenala u všech svých tematických stanic nárůst sledovanosti.

Generální ředitel televize Nova uvedl, že lepší profilace stanic je dobrou zprávou pro reklamní zadavatele a jejich kampaně, které se stávají efektivnější v zásahu zajímavých klientských cílových skupin.

Nova 2 se v loňském roce přejmenovala na Nova Fun. Zaměřuje se především na komediální pořady, filmy a seriály. Stanice si v loňském roce polepšila ve sledovanosti především u skupiny žen v domácnosti. Největší nárůst byl u žen ve věkové kategorii 18 až 34 let. Nárůst sledovanosti Nova zaznamenala i u mladších diváků ve věku mezi 10 a 14 let.

Sledovanost vzrostla také stanici Nova Action, která cílí především na muže a vysílá zejména akční a kriminální filmy, kriminální seriály nebo sportovní pořady. Nova Actionse dostala do popředí a nyní patří mezi stanice se zcela největším zastoupením mužů na TV trhu. Nárůst sledovanosti Nova zaznamenala ve skupině muži 25 až 34 let.

Stanice Nova Gold nabízí divákům především archivní epizody oblíbených seriálů televize Nova nebo zahraniční krimi seriály. Hlavní cílovou skupinou této stanice jsou ženy středního věku. I u této stanice vzrostla v loňském roce sledovanost u cílové skupiny.

Nova Cinema, která vysílá především zahraniční filmy, seriály či reality show, sklidila v loňském roce také úspěch. Zde narostla sledovanost především ve věkové kategorii 18 až 23 let.

Nová stanice Nova Lady na úspěchy ve sledovanosti zatím čeká. Cílí na ženy v produktivním věku a na programu má především romantické filmy a seriály nebo reality show.

Aktuálně v tv světě
TV ČT1 připravuje nový komediální film s názvem Velká premiéra. Film bude poprvé v kině 21.7.2022. Tento film režíruje ..
25.05.2022
Seriál Chlap je vysílán na TV Nova každý čtvrtek od 20:20. První díl byl vysílán 10.3. Každý díl se odvysílá znovu ..
22.05.2022
Mixxxer show jede na Óčko TV už od roku 2012, jedná se o klasickou talkshow s hosty, ve většině případů se jedná o ..
17.05.2022
V tomto roce vyšla další sezona show Farmář hledá ženu, aktuálně bylo odvysíláno 7 dílů. Tato show se vysílá a ..
15.05.2022
Již od 10. května mohou diváci sledovat na televizi Nova novou řadu oblíbené reality show Utajený šéf. V této reality ..
08.05.2022
Již tento týden se dostane na televizní obrazovky oceňovaný dokument Jednotka intenzivního života. Dokument se zabýva ..
05.05.2022
Od 27. dubna se na obrazovky stanice Nova Fun dostane nová skečová show s názvem První dobrá.Tuto show vytvořili čtyři ..
01.05.2022
Minulé pondělí byl státní svátek, na večerním programu tak byla mimo jiné i pohádka. I přesto nejvyšší sledovanost ..
29.04.2022
Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a ..
23.04.2022
Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky ..
20.04.2022