Těšte se na film Dukla 61. Uvede ho Česká televize

Česká televize se poslední týdny věnuje o nedělních večerech celkem zajímavé filmové tvorbě. Nejenom z hlediska celkové kvality daných filmů, ale také z hlediska toho, že filmová díla jsou natočena na motivy skutečných událostí. V minulosti se jednalo třeba o dvoudílný Metanol, nebo film Tenkrát v ráji. A v podobném duchu má ČT pokračovat i nadále.

Láká na film Dukla 61

I tento film je založený na skutečných událostech, což velmi výrazně zvyšuje jeho celkovou atraktivitu. Když si máme připomenout, s čím je film Dukla 61 spjatý, tak je to největší poválečná důlní katastrofa, která se na území Československa udála. Stalo se tak v roce 1961 v Havířově a dané neštěstí nepřežilo celkem 108 horníků.

Dvoudílný film

Jelikož se jedná o zajímavé téma, budou mu podobně jako u Metanolu věnovány hned dva díly. Na první se mohou diváci těšit poslední neděli v květnu, a druhý díl bude spojený s první nedělí v měsíci červnu. Kanálem bude ten hlavní, tedy konkrétně ČT1. Půjde tedy opět o nedělní vysílání, a to v čase 20:15. Obligátní dvacátá hodina není zvolena z důvodu, že každou neděli nechybí také kratší pořad GEN – Galerie elity národa.

Na základě rekonstrukce událostí, i vzpomínek

Film Dukla 61 má za cíl události v roce 1961 mapovat co nejvěrněji. Při psaní scénáře se vycházelo právě z rekonstrukcí daných událostí, stejně jako se vycházelo z různých vzpomínek horníků, kteří tehdy v Havířově pracovali. Cílem bylo napsat scénář tak, jak se událost v dole skutečně stala.

Nakolik film zaujme, to teprve uvidíme. Každopádně se lze těšit nejenom na velmi zajímavé a pravdivé téma, ale i na řadu známých hereckých jmen. Hlavními jmény je Marek Taclík a také Martha Issová. Ty však doplní i celá řada dalších herců, jejichž výkony zcela jistě ovlivní celkový dojem z filmu. My doufejme, že to bude pozitivně.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018