Těšte se na film Dukla 61. Uvede ho Česká televize

Česká televize se poslední týdny věnuje o nedělních večerech celkem zajímavé filmové tvorbě. Nejenom z hlediska celkové kvality daných filmů, ale také z hlediska toho, že filmová díla jsou natočena na motivy skutečných událostí. V minulosti se jednalo třeba o dvoudílný Metanol, nebo film Tenkrát v ráji. A v podobném duchu má ČT pokračovat i nadále.

Láká na film Dukla 61

I tento film je založený na skutečných událostech, což velmi výrazně zvyšuje jeho celkovou atraktivitu. Když si máme připomenout, s čím je film Dukla 61 spjatý, tak je to největší poválečná důlní katastrofa, která se na území Československa udála. Stalo se tak v roce 1961 v Havířově a dané neštěstí nepřežilo celkem 108 horníků.

Dvoudílný film

Jelikož se jedná o zajímavé téma, budou mu podobně jako u Metanolu věnovány hned dva díly. Na první se mohou diváci těšit poslední neděli v květnu, a druhý díl bude spojený s první nedělí v měsíci červnu. Kanálem bude ten hlavní, tedy konkrétně ČT1. Půjde tedy opět o nedělní vysílání, a to v čase 20:15. Obligátní dvacátá hodina není zvolena z důvodu, že každou neděli nechybí také kratší pořad GEN – Galerie elity národa.

Na základě rekonstrukce událostí, i vzpomínek

Film Dukla 61 má za cíl události v roce 1961 mapovat co nejvěrněji. Při psaní scénáře se vycházelo právě z rekonstrukcí daných událostí, stejně jako se vycházelo z různých vzpomínek horníků, kteří tehdy v Havířově pracovali. Cílem bylo napsat scénář tak, jak se událost v dole skutečně stala.

Nakolik film zaujme, to teprve uvidíme. Každopádně se lze těšit nejenom na velmi zajímavé a pravdivé téma, ale i na řadu známých hereckých jmen. Hlavními jmény je Marek Taclík a také Martha Issová. Ty však doplní i celá řada dalších herců, jejichž výkony zcela jistě ovlivní celkový dojem z filmu. My doufejme, že to bude pozitivně.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018