Těšte se na film Dukla 61. Uvede ho Česká televize

Česká televize se poslední týdny věnuje o nedělních večerech celkem zajímavé filmové tvorbě. Nejenom z hlediska celkové kvality daných filmů, ale také z hlediska toho, že filmová díla jsou natočena na motivy skutečných událostí. V minulosti se jednalo třeba o dvoudílný Metanol, nebo film Tenkrát v ráji. A v podobném duchu má ČT pokračovat i nadále.

Láká na film Dukla 61

I tento film je založený na skutečných událostech, což velmi výrazně zvyšuje jeho celkovou atraktivitu. Když si máme připomenout, s čím je film Dukla 61 spjatý, tak je to největší poválečná důlní katastrofa, která se na území Československa udála. Stalo se tak v roce 1961 v Havířově a dané neštěstí nepřežilo celkem 108 horníků.

Dvoudílný film

Jelikož se jedná o zajímavé téma, budou mu podobně jako u Metanolu věnovány hned dva díly. Na první se mohou diváci těšit poslední neděli v květnu, a druhý díl bude spojený s první nedělí v měsíci červnu. Kanálem bude ten hlavní, tedy konkrétně ČT1. Půjde tedy opět o nedělní vysílání, a to v čase 20:15. Obligátní dvacátá hodina není zvolena z důvodu, že každou neděli nechybí také kratší pořad GEN – Galerie elity národa.

Na základě rekonstrukce událostí, i vzpomínek

Film Dukla 61 má za cíl události v roce 1961 mapovat co nejvěrněji. Při psaní scénáře se vycházelo právě z rekonstrukcí daných událostí, stejně jako se vycházelo z různých vzpomínek horníků, kteří tehdy v Havířově pracovali. Cílem bylo napsat scénář tak, jak se událost v dole skutečně stala.

Nakolik film zaujme, to teprve uvidíme. Každopádně se lze těšit nejenom na velmi zajímavé a pravdivé téma, ale i na řadu známých hereckých jmen. Hlavními jmény je Marek Taclík a také Martha Issová. Ty však doplní i celá řada dalších herců, jejichž výkony zcela jistě ovlivní celkový dojem z filmu. My doufejme, že to bude pozitivně.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019