Těšte se na film Dukla 61. Uvede ho Česká televize

Česká televize se poslední týdny věnuje o nedělních večerech celkem zajímavé filmové tvorbě. Nejenom z hlediska celkové kvality daných filmů, ale také z hlediska toho, že filmová díla jsou natočena na motivy skutečných událostí. V minulosti se jednalo třeba o dvoudílný Metanol, nebo film Tenkrát v ráji. A v podobném duchu má ČT pokračovat i nadále.

Láká na film Dukla 61

I tento film je založený na skutečných událostech, což velmi výrazně zvyšuje jeho celkovou atraktivitu. Když si máme připomenout, s čím je film Dukla 61 spjatý, tak je to největší poválečná důlní katastrofa, která se na území Československa udála. Stalo se tak v roce 1961 v Havířově a dané neštěstí nepřežilo celkem 108 horníků.

Dvoudílný film

Jelikož se jedná o zajímavé téma, budou mu podobně jako u Metanolu věnovány hned dva díly. Na první se mohou diváci těšit poslední neděli v květnu, a druhý díl bude spojený s první nedělí v měsíci červnu. Kanálem bude ten hlavní, tedy konkrétně ČT1. Půjde tedy opět o nedělní vysílání, a to v čase 20:15. Obligátní dvacátá hodina není zvolena z důvodu, že každou neděli nechybí také kratší pořad GEN – Galerie elity národa.

Na základě rekonstrukce událostí, i vzpomínek

Film Dukla 61 má za cíl události v roce 1961 mapovat co nejvěrněji. Při psaní scénáře se vycházelo právě z rekonstrukcí daných událostí, stejně jako se vycházelo z různých vzpomínek horníků, kteří tehdy v Havířově pracovali. Cílem bylo napsat scénář tak, jak se událost v dole skutečně stala.

Nakolik film zaujme, to teprve uvidíme. Každopádně se lze těšit nejenom na velmi zajímavé a pravdivé téma, ale i na řadu známých hereckých jmen. Hlavními jmény je Marek Taclík a také Martha Issová. Ty však doplní i celá řada dalších herců, jejichž výkony zcela jistě ovlivní celkový dojem z filmu. My doufejme, že to bude pozitivně.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018