To je vražda, napsala. Na televizní obrazovku se vrací oblíbený americký seriál

Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže vtáhnout do děje televizního filmu a nabídnout mu pár desítek minut odpočinku od starostí všedního dne. Většina detektivek si nehraje na závažné umělecké dílo, v němž se řeší problémy současného světa. I když ani ty se jim nevyhýbají, takže se v nich běžně setkáme třeba s feťáky i psychopaty. Oblíbeným pořadem s detektivní tématikou je americký televizní seriál To je vražda, napsala, který se opět vrací na televizní obrazovky televize Nova Gold.

Bývalá učitelka angličtiny řeší kriminální příběhy

I když se to v běžném životě nestává, ve filmu je možné všechno. A tak se v seriálu To je vražda, napsala setkáváme se učitelkou a spisovatelkou na penzi, Jessicou Fletcherovou, která se s odhodláním sobě vlastním pouští do řešení zapeklitých kriminálních příběhů. Její roli ztvárnila herečka Angela Lansburyová (1925). Jessica je něco jako Sherlock Holmes v sukni, protože jí k usvědčení vraha stačí její logické myšlení.

Pro koho je seriál určen

Pokud máte rádi akční detektivky, kde se policisté navzájem honí se zločinci, tak To je vražda, napsala asi nebude zrovna váš šálek kávy. Tento seriál je určený pro milovníky pohodové konverzační podívané, kde nechybí vtip ani napětí. Jeho autoři se možná nechali inspirovat Agathou Christie a její slečnou Marplovou, která také zločince usvědčila během doby, kdy pletla ponožky nebo pila odpolední čaj o páté. Ostatně název seriálu je odvozen od románu Agathy Christie.

12 sérií a 264 epizod

Americký seriál To je vražda, napsala vznikal v letech 1984 až 1995. Natočeno bylo celkem 12 sérií se 264 epizodami. Podle hlavní představitelky Angely Lansbury měl seriál takovou sledovanost i proto, že v něm nebylo žádné násilí, krev ani brutalita a příběhy měly dobrý konec. Něco jako pohádka pro dospělé.

Aktuálně v tv světě

Úterky a čtvrtky patří na Nově seriálu Jedna rodina. Ovšem tento seriál se před ..

12.06.2025
Již deset let propojuje projekt iReportér České televize diváky s televizním vysíláním. Původně byl projekt pouze ..
10.06.2025

Vzpomínáte si na reality show Farma, která se v Česku natáčela v roce 2012 a moderovala ji ..

06.06.2025

Jméno zápasníka MMA Karlose Vémoly je povědomé i těm, kteří se o bojové sporty ..

03.06.2025

Označili byste sami sebe jako milovníky sportu? Po konci Mistrovství světa v hokeji, které ..

28.05.2025
Na začátku června 2024 proběhla akce, na jejímž konci došlo k návratu divokých koní zpátky do volné přírody. Diváci ..
27.05.2025
Vzpomínáte si na dětství, které by nebylo stejné bez sledování večerníčku? Protože večerníček letos slaví již ..
22.05.2025
Letos na podzim si v kinosálech přijdou na své milovníci hororů, zejména série V zajetí démonů. Filmem V zajetí ..
20.05.2025
Letos v květnu uběhlo již neuvěřitelných 20 let od doby, kdy Česká televize spustila svůj třetí program. Pro Českou ..
18.05.2025

Květen se nese v duchu oslav nejen pro zpravodajskou stanici ČT24, která 2. května 2025 ..

16.05.2025