To je vražda, napsala. Na televizní obrazovku se vrací oblíbený americký seriál

Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže vtáhnout do děje televizního filmu a nabídnout mu pár desítek minut odpočinku od starostí všedního dne. Většina detektivek si nehraje na závažné umělecké dílo, v němž se řeší problémy současného světa. I když ani ty se jim nevyhýbají, takže se v nich běžně setkáme třeba s feťáky i psychopaty. Oblíbeným pořadem s detektivní tématikou je americký televizní seriál To je vražda, napsala, který se opět vrací na televizní obrazovky televize Nova Gold.

Bývalá učitelka angličtiny řeší kriminální příběhy

I když se to v běžném životě nestává, ve filmu je možné všechno. A tak se v seriálu To je vražda, napsala setkáváme se učitelkou a spisovatelkou na penzi, Jessicou Fletcherovou, která se s odhodláním sobě vlastním pouští do řešení zapeklitých kriminálních příběhů. Její roli ztvárnila herečka Angela Lansburyová (1925). Jessica je něco jako Sherlock Holmes v sukni, protože jí k usvědčení vraha stačí její logické myšlení.

Pro koho je seriál určen

Pokud máte rádi akční detektivky, kde se policisté navzájem honí se zločinci, tak To je vražda, napsala asi nebude zrovna váš šálek kávy. Tento seriál je určený pro milovníky pohodové konverzační podívané, kde nechybí vtip ani napětí. Jeho autoři se možná nechali inspirovat Agathou Christie a její slečnou Marplovou, která také zločince usvědčila během doby, kdy pletla ponožky nebo pila odpolední čaj o páté. Ostatně název seriálu je odvozen od románu Agathy Christie.

12 sérií a 264 epizod

Americký seriál To je vražda, napsala vznikal v letech 1984 až 1995. Natočeno bylo celkem 12 sérií se 264 epizodami. Podle hlavní představitelky Angely Lansbury měl seriál takovou sledovanost i proto, že v něm nebylo žádné násilí, krev ani brutalita a příběhy měly dobrý konec. Něco jako pohádka pro dospělé.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022