Třetí řada Policie Modrava předčila očekávání. Sledovalo ji více diváků než sérii druhou

Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém prostředím najdou takové seriály, které to dokázaly. Třetí řadu Policie Modrava sledovalo ještě více diváků než řadu druhou. V průměru to bylo až 1,9 milionu diváků starších 15 let. Podíl sledovanosti se tak vyšplhal až na úctyhodných 45,7 procent.

Kriminálka ze Šumavy

Policie Modrava je seriálem televize Nova. Jedná se o kriminální seriál, který se vysílá od roku 2011. Ihned po pilotním dílu byl však kvůli finanční krizi odstaven, ale od roku 2015 se na obrazovkách znovu objevuje a jeho popularita stále roste.V hlavních rolích se objevuje Soňa Norisová, Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa a další. Seriál se odehrává v prostředí Šumavy. Druhá řada se vysílala před dvěma lety. Seriál byl také nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál, ale cenu nakonec nezískal. Seriál se také začal prodávat do zahraničí a je tedy možné, že jej budeme moci sledovat i na obrazovkách jiných států.

Přes dva miliony diváků si našlo čas

Celkově nejúspěšnější byla řada první, která měla šestnáct dílů a v průměru ji sledovalo až 2,17 milionů diváků starších 15 let. Právě divácká skupina mezi 15-54 lety je pro televize nejdůležitější cílovou skupinou s ohledem na reklamu.

Třetí série navázala na popularitu první řady a postupem času její sledovanost rostla. Vůbec nejsledovanější byl poslední díl odvysílaný 20.10., který sledovalo přes 2,1 milionu diváků. Opět se potvrzuje, že kriminální seriály z české produkce jsou mezi diváky oblíbené. Zatímco u jiných typů seriálů má většinou navrch zahraniční produkce, kriminálky zvládají dobře i čeští herci a scénáristé. Je možné, že úspěch třetí řady, která po celou dobu ve sledovanosti gradovala, navnadí Novu k tomu, aby přemýšlela, jak na úspěch Modravy navázat.

Aktuálně v tv světě
Pandemie tvrdě dopadla i na televizní sektor a většina televizních skupin musela začít přehodnocovat své plány a ..
20.09.2020
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020