Třetí řada Policie Modrava předčila očekávání. Sledovalo ji více diváků než sérii druhou

Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém prostředím najdou takové seriály, které to dokázaly. Třetí řadu Policie Modrava sledovalo ještě více diváků než řadu druhou. V průměru to bylo až 1,9 milionu diváků starších 15 let. Podíl sledovanosti se tak vyšplhal až na úctyhodných 45,7 procent.

Kriminálka ze Šumavy

Policie Modrava je seriálem televize Nova. Jedná se o kriminální seriál, který se vysílá od roku 2011. Ihned po pilotním dílu byl však kvůli finanční krizi odstaven, ale od roku 2015 se na obrazovkách znovu objevuje a jeho popularita stále roste.V hlavních rolích se objevuje Soňa Norisová, Jaroslav Satoranský, Filip Tomsa a další. Seriál se odehrává v prostředí Šumavy. Druhá řada se vysílala před dvěma lety. Seriál byl také nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál, ale cenu nakonec nezískal. Seriál se také začal prodávat do zahraničí a je tedy možné, že jej budeme moci sledovat i na obrazovkách jiných států.

Přes dva miliony diváků si našlo čas

Celkově nejúspěšnější byla řada první, která měla šestnáct dílů a v průměru ji sledovalo až 2,17 milionů diváků starších 15 let. Právě divácká skupina mezi 15-54 lety je pro televize nejdůležitější cílovou skupinou s ohledem na reklamu.

Třetí série navázala na popularitu první řady a postupem času její sledovanost rostla. Vůbec nejsledovanější byl poslední díl odvysílaný 20.10., který sledovalo přes 2,1 milionu diváků. Opět se potvrzuje, že kriminální seriály z české produkce jsou mezi diváky oblíbené. Zatímco u jiných typů seriálů má většinou navrch zahraniční produkce, kriminálky zvládají dobře i čeští herci a scénáristé. Je možné, že úspěch třetí řady, která po celou dobu ve sledovanosti gradovala, navnadí Novu k tomu, aby přemýšlela, jak na úspěch Modravy navázat.

Aktuálně v tv světě
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019