Tři projekty České televize se zařadily do nominací na prestižní festival

Seriálová produkce České televize zaznamenala neskromný úspěch. Čtyřdílná minisérie Božena, kde hlavní roli ztvárnili Anna Geislerová a Jan Hájek, a vyprávějící o životě pravděpodobně největší spisovatelky tuzemských dějin, se zařadila mezi soutěžící na evropském festivalu Prix Europa. Božena se ocitla v dobré ve nejsledovanější kategorii „TV Fiction“. Česká televize získala nakonec celkem tři nominace. Vedle kategorie fikčních seriálů se do kategorii webových platforem probojoval i speciální interaktivní web přímo ke zmíněnému seriálu, dále pak projekt dětského kanálu ČT: D Planeta je Prga.

Festival se bude konat v polovině října a jedná se o soutěžní přehlídku nejen televizní, ale i rozhlasové či online produkce. O vítězství se zde utká právě první díl seriálu Božena, který si svou premiéru zažil na začátku letošního roku. V sekci Digital Media Projects pak bude mít nejsledovanější kanál hned dvojí zastoupení. Interaktivní a vizuálně interesantní zpracování života Boženy Němcové, s důrazem na dobovou přesnost, získalo nominaci vedle dětského multiplatformního vzdělávacího projektu Planeta je Prga. Samotný projekt nabízí každý rok jiné téma, tento rok se komplexně věnoval akutním a aktuálním tématům vztahujícím se k ekologii a ochraně životního prostředí.

Historie festivalu sahá až do roku 1987. Porotci nominovali celkem 209 projektů z 26 zemí v devíti různých kategoriích. Vyhlášení vítězů je už naplánováno na údobí mezi 10. a 15. říjnem v německé Postupimi.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022