TV Barrandov dostala před Vánoci „dárek“ ve formě pokuty

Před Vánoci dostali některé televizní stanice nepříjemnou nadílku. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila několik pokut, mezi nimi i TV Barrandov a společnosti Emporia Style. Televize Barrandov bude muset zaplatit celkem 200 tisíc korun a společnost Emporia Style více než 350 tisíc. Za co?

Předpojatost zpravodajství

Důvodem udělené pokuty jsou reportáže věnované firmě JCDecaux v pořadu Moje zprávy, který byl vysílán ve dnech 25. března a 3. dubna 2019. „Příspěvky obsahovaly tvrzení ohledně podnikatelské činnosti JCDecaux a probíhajícího trestního řízení, jež byla předkládána jako fakta, přičemž zainteresované osoby a subjekty nedostaly prostor se k těmto domnělým faktům vyjádřit a celý případ byl prezentován jednostranně,“ konstatovala Rada s tím, že pořad lze proto považovat za předpojatý. Pro TV Barrandov to není první a dost možná ani poslední pokuta. Už v minulosti se Radě některé kroky této televizní stanice nelíbily.

Potíže s teleshoppingem

Druhá pokuta v souhrnné výši přesahující 350 tisíc korun byla udělena zadavateli reklamy Emporia Style, a to za vysílání teleshoppingu v pořadu Klenot TV 16. července 2019 na TV Barrandov. Jednalo se o teleshoppingový pořad, kde byly podle Rady uváděny audiovizuální prvky naznačující léčebný účinek doplňku stravy MultiLady. Druhá část pokuty se opět týkala teleshoppingu odvysílaného na TV Barrandov během března tohoto roku. Teleshopping na šperky Glen Lehrer rada označila za nekalou obchodní praktiku.

Tyto částky nejsou jistě ani pro jednu společnost nijak likvidační. Jedná se spíše o takové drobné upozornění, které by snad mohlo napomoci tomu, aby se podobné potíže v budoucnu neopakovaly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání celoročně monitoruje televizní obsah a rozhoduje o tom, kdy byly případně porušeny některé právní předpisy a uděluje pokuty.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020