TV Barrandov dostala před Vánoci „dárek“ ve formě pokuty

Před Vánoci dostali některé televizní stanice nepříjemnou nadílku. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila několik pokut, mezi nimi i TV Barrandov a společnosti Emporia Style. Televize Barrandov bude muset zaplatit celkem 200 tisíc korun a společnost Emporia Style více než 350 tisíc. Za co?

Předpojatost zpravodajství

Důvodem udělené pokuty jsou reportáže věnované firmě JCDecaux v pořadu Moje zprávy, který byl vysílán ve dnech 25. března a 3. dubna 2019. „Příspěvky obsahovaly tvrzení ohledně podnikatelské činnosti JCDecaux a probíhajícího trestního řízení, jež byla předkládána jako fakta, přičemž zainteresované osoby a subjekty nedostaly prostor se k těmto domnělým faktům vyjádřit a celý případ byl prezentován jednostranně,“ konstatovala Rada s tím, že pořad lze proto považovat za předpojatý. Pro TV Barrandov to není první a dost možná ani poslední pokuta. Už v minulosti se Radě některé kroky této televizní stanice nelíbily.

Potíže s teleshoppingem

Druhá pokuta v souhrnné výši přesahující 350 tisíc korun byla udělena zadavateli reklamy Emporia Style, a to za vysílání teleshoppingu v pořadu Klenot TV 16. července 2019 na TV Barrandov. Jednalo se o teleshoppingový pořad, kde byly podle Rady uváděny audiovizuální prvky naznačující léčebný účinek doplňku stravy MultiLady. Druhá část pokuty se opět týkala teleshoppingu odvysílaného na TV Barrandov během března tohoto roku. Teleshopping na šperky Glen Lehrer rada označila za nekalou obchodní praktiku.

Tyto částky nejsou jistě ani pro jednu společnost nijak likvidační. Jedná se spíše o takové drobné upozornění, které by snad mohlo napomoci tomu, aby se podobné potíže v budoucnu neopakovaly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání celoročně monitoruje televizní obsah a rozhoduje o tom, kdy byly případně porušeny některé právní předpisy a uděluje pokuty.

Aktuálně v tv světě
Po úspěšné jarní sezoně, představila TV Prima celkem tři nové seriály, které bude na podzim vysílat. Jedním z nich je ..
11.08.2022
Komediální seriál s názvem Argometal je založený na příběhu z české vesnice. Režii má na starost Karel Janák, který ..
07.08.2022
Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na ..
02.08.2022
Na Očku se momentálně vysílá další etapa show, který mají za úkol dám divákům tipy na to jak si nejlépe užít ..
31.07.2022
V tento den byli odehrány dva podniky ATP 250. Což je tenisová kategorie mužského profesionálního okruhu. Je hraná od roku ..
26.07.2022
Tento rok vyšla nová romantická komedie, která se natáčela v Praze. Komedie s názvem Řekni to psem. Měla svoji premiéru ..
24.07.2022
Už 4. srpna bude premiéra filmu s názvem Planeta Praha. Režisérem tohoto filmu je Jan Hošek, který není jen režisérem, ..
21.07.2022
Nový seriál nese název Máma na zabití. První díl byl odvysílán 5.7. ve 21:25. Druhý díl bude vysílán 12.7. ve stejný ..
17.07.2022
Ve 20:20 můžete na Nově vidět premiéru dokumentárního filmu Karel Speciál. Tento film režírovala Olga Malířová ..
15.07.2022
Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a ..
10.07.2022