TV Barrandov dostala před Vánoci „dárek“ ve formě pokuty

Před Vánoci dostali některé televizní stanice nepříjemnou nadílku. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila několik pokut, mezi nimi i TV Barrandov a společnosti Emporia Style. Televize Barrandov bude muset zaplatit celkem 200 tisíc korun a společnost Emporia Style více než 350 tisíc. Za co?

Předpojatost zpravodajství

Důvodem udělené pokuty jsou reportáže věnované firmě JCDecaux v pořadu Moje zprávy, který byl vysílán ve dnech 25. března a 3. dubna 2019. „Příspěvky obsahovaly tvrzení ohledně podnikatelské činnosti JCDecaux a probíhajícího trestního řízení, jež byla předkládána jako fakta, přičemž zainteresované osoby a subjekty nedostaly prostor se k těmto domnělým faktům vyjádřit a celý případ byl prezentován jednostranně,“ konstatovala Rada s tím, že pořad lze proto považovat za předpojatý. Pro TV Barrandov to není první a dost možná ani poslední pokuta. Už v minulosti se Radě některé kroky této televizní stanice nelíbily.

Potíže s teleshoppingem

Druhá pokuta v souhrnné výši přesahující 350 tisíc korun byla udělena zadavateli reklamy Emporia Style, a to za vysílání teleshoppingu v pořadu Klenot TV 16. července 2019 na TV Barrandov. Jednalo se o teleshoppingový pořad, kde byly podle Rady uváděny audiovizuální prvky naznačující léčebný účinek doplňku stravy MultiLady. Druhá část pokuty se opět týkala teleshoppingu odvysílaného na TV Barrandov během března tohoto roku. Teleshopping na šperky Glen Lehrer rada označila za nekalou obchodní praktiku.

Tyto částky nejsou jistě ani pro jednu společnost nijak likvidační. Jedná se spíše o takové drobné upozornění, které by snad mohlo napomoci tomu, aby se podobné potíže v budoucnu neopakovaly. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání celoročně monitoruje televizní obsah a rozhoduje o tom, kdy byly případně porušeny některé právní předpisy a uděluje pokuty.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022