TV Barrandov kupuje nové formáty pořadů

Peníze, poskytnuté čínskými investory, dávají televizi Barrandov nové možnosti. Tato televize, kterou vede a také spoluvlastní mediální magnát Jaromír Soukup, sjednala smlouvu s mezinárodní produkční firmou Fremantle Media. Tento kontrakt by jí měl dopomoci k vyšší sledovanosti. Slibují to licence na nové formáty pořadů.

Do studnice Fremantlu už sáhla Nova i Prima

Sledovanost TV Barrandov v červenci 2016 dosáhla celkem 8 %. V konečném pořadí sledovanosti jednotlivých televizí je proto Barrandov v současnosti na čtvrtém místě, předčí ho Nova, Česká televize a Prima.  Přitom jak Nova, tak i Prima v minulosti divákům už zprostředkovaly některé pořady právě od Fremantlu. Nova využila SuperStar a pořad Nejlíp vaří moje máma!, v současnosti na jejích obrazovkách běží Co na to Češi. Prima se pro změnu soustředila na programy jako Česko Slovensko má talent, X Factor nebo třeba Farmář hledá ženu. Nyní by měl výčet televizí, které čerpají z Fremantlu, rozšířit i Barrandov.

Co se objeví na obrazovkách TV Barrandov?

Jako první z produkce Fremantlu TV Barrandov svým divákům nachystá soutěž Who Knew. Program by měl na obrazovky zamířit co nejdříve. Původní verze programu se zrodila v německé pobočce firmy. Objevil se třeba pod křídly německé veřejnoprávní televize ARD, kde se jmenoval Wer weiss denn sowas? Do programu ho zařadili i naši východní sousedé. Slovenská televize Markíza ho vysílala na jaře roku 2016 s názvem Dobře vedieť!

Soukupův kanál dostal přednost

Co dál Barrandov připravuje?

  • Výkonný ředitel televize František Borovský slibuje, že se diváci mohou těšit ještě na jednu denní show, která dostane své místo v programu.
  • Navíc nebude chybět ani zábavný pořad pro hlavní vysílací čas.

Podle Jaromíra Soukupa z TV Barrandov dává Fremantle jeho televizi přednost před ostatními televizními kanály pokud jde o výběr formátů.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018