TV Barrandov představí Tajemství Petra Čepka

Patřil k největším českým hereckým talentům a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí. Ženy před ním šly do kolen a diváci ho milovali. O kom je řeč? O Petru Čepkovi, který před dvaceti lety zemřel. A tento pátek si ho diváci mohou připomenout na TV Barrandov.

Pořad o Čepkovi nazvaný Tajemství Petra Čepka poběží v pátek 19. září od 22:05 hodin na TV Barrandov. Uvidíme v něm nejen nejslavnější role Čepka, ale zavzpomínají na něj i jeho blízcí přátelé či rodina. Objeví se tam tak nejen jeho dcera Petra, která se dala na dráhu grafičky, ale i takové osobnosti jako Jiří Menzel, Jan Kačer, Iva Janžurová nebo Zdeněk Svěrák.

Smutné i zábavné historky

Čepek měl charisma, uhrančivý pohled a dovedl hrát dramatické postavy, stejně jako komické figurky. Podle Jiřího Menzela, který Čepka poprvé spatřil v divadelní inscenaci Milenci z kiosku divadla DISK, byl tenhle elegán mnohem lepší než Miloš Kopecký, který v jiném divadle hrál stejnou roli. A kdo by neznal jeho Turka z komedie Vesničko má středisková či doktora Fausta z Lekce Faust, za což mimochodem dostal in memoriam Českého lva? A děti si ho pamatují zase jako Bimbáce z pohádky Tři veteráni. Ale rolí měl mnohem mnohem více a připomenou je jeho přátelé i kolegové, kteří na něho smutně i zvesela zavzpomínají.

Nečekaný konec

Pořad Tajemství, který postupně představuje různé české velikány, se bude zabývat i Čepkovým životem.  Spolu s Josefem Abrhámem či Ladislavem Mrkvičkou vystudoval DAMU, působil v různých divadlech, podepsal v roce 1989 petici Několik vět a pomáhal i se založením Občanského fóra.  A pak nejen hrál, ale i učil mladé herce. Když to nikdo nečekal, onemocněl rakovinou plic. Statečně s ní bojoval, ale svůj boj 20. září 1994 prohrál a zemřel ve vrchlabské nemocnici. Dones se na něho ale nezapomnělo.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018