TV Barrandov představí Tajemství Petra Čepka

Patřil k největším českým hereckým talentům a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí. Ženy před ním šly do kolen a diváci ho milovali. O kom je řeč? O Petru Čepkovi, který před dvaceti lety zemřel. A tento pátek si ho diváci mohou připomenout na TV Barrandov.

Pořad o Čepkovi nazvaný Tajemství Petra Čepka poběží v pátek 19. září od 22:05 hodin na TV Barrandov. Uvidíme v něm nejen nejslavnější role Čepka, ale zavzpomínají na něj i jeho blízcí přátelé či rodina. Objeví se tam tak nejen jeho dcera Petra, která se dala na dráhu grafičky, ale i takové osobnosti jako Jiří Menzel, Jan Kačer, Iva Janžurová nebo Zdeněk Svěrák.

Smutné i zábavné historky

Čepek měl charisma, uhrančivý pohled a dovedl hrát dramatické postavy, stejně jako komické figurky. Podle Jiřího Menzela, který Čepka poprvé spatřil v divadelní inscenaci Milenci z kiosku divadla DISK, byl tenhle elegán mnohem lepší než Miloš Kopecký, který v jiném divadle hrál stejnou roli. A kdo by neznal jeho Turka z komedie Vesničko má středisková či doktora Fausta z Lekce Faust, za což mimochodem dostal in memoriam Českého lva? A děti si ho pamatují zase jako Bimbáce z pohádky Tři veteráni. Ale rolí měl mnohem mnohem více a připomenou je jeho přátelé i kolegové, kteří na něho smutně i zvesela zavzpomínají.

Nečekaný konec

Pořad Tajemství, který postupně představuje různé české velikány, se bude zabývat i Čepkovým životem.  Spolu s Josefem Abrhámem či Ladislavem Mrkvičkou vystudoval DAMU, působil v různých divadlech, podepsal v roce 1989 petici Několik vět a pomáhal i se založením Občanského fóra.  A pak nejen hrál, ale i učil mladé herce. Když to nikdo nečekal, onemocněl rakovinou plic. Statečně s ní bojoval, ale svůj boj 20. září 1994 prohrál a zemřel ve vrchlabské nemocnici. Dones se na něho ale nezapomnělo.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018