TV Barrandov představí Tajemství Petra Čepka

Patřil k největším českým hereckým talentům a ztvárnil řadu nezapomenutelných rolí. Ženy před ním šly do kolen a diváci ho milovali. O kom je řeč? O Petru Čepkovi, který před dvaceti lety zemřel. A tento pátek si ho diváci mohou připomenout na TV Barrandov.

Pořad o Čepkovi nazvaný Tajemství Petra Čepka poběží v pátek 19. září od 22:05 hodin na TV Barrandov. Uvidíme v něm nejen nejslavnější role Čepka, ale zavzpomínají na něj i jeho blízcí přátelé či rodina. Objeví se tam tak nejen jeho dcera Petra, která se dala na dráhu grafičky, ale i takové osobnosti jako Jiří Menzel, Jan Kačer, Iva Janžurová nebo Zdeněk Svěrák.

Smutné i zábavné historky

Čepek měl charisma, uhrančivý pohled a dovedl hrát dramatické postavy, stejně jako komické figurky. Podle Jiřího Menzela, který Čepka poprvé spatřil v divadelní inscenaci Milenci z kiosku divadla DISK, byl tenhle elegán mnohem lepší než Miloš Kopecký, který v jiném divadle hrál stejnou roli. A kdo by neznal jeho Turka z komedie Vesničko má středisková či doktora Fausta z Lekce Faust, za což mimochodem dostal in memoriam Českého lva? A děti si ho pamatují zase jako Bimbáce z pohádky Tři veteráni. Ale rolí měl mnohem mnohem více a připomenou je jeho přátelé i kolegové, kteří na něho smutně i zvesela zavzpomínají.

Nečekaný konec

Pořad Tajemství, který postupně představuje různé české velikány, se bude zabývat i Čepkovým životem.  Spolu s Josefem Abrhámem či Ladislavem Mrkvičkou vystudoval DAMU, působil v různých divadlech, podepsal v roce 1989 petici Několik vět a pomáhal i se založením Občanského fóra.  A pak nejen hrál, ale i učil mladé herce. Když to nikdo nečekal, onemocněl rakovinou plic. Statečně s ní bojoval, ale svůj boj 20. září 1994 prohrál a zemřel ve vrchlabské nemocnici. Dones se na něho ale nezapomnělo.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018