TV Barrandov spouští dva nové kanály

Televizní diváci by se měli připravit na další velký zlom – už v dubnu nám přibudou dva nové české kanály. Spadat budou pod TV Barrandov a ponesou názvy Kino Barrandov (stanice bude zaměřena především na filmy) a Barrandov Plus (zde se budou vysílat dětské pořady a dokumenty). Nových kanálů není nikdy dost – zdá se, že takové heslo razí většina tuzemských televizních stanic, a to jak komerčních, tak veřejnoprávních. Proto se už v dubnu můžeme těšit na dva zbrusu nové, které zavádí vydavatelství Empresa Media podnikatele Jaromíra Soukupa. Stávající programové schéma TV Barrandov se měnit nebude. Novinkové stanice však přinesou mnohem víc pořadů a dohromady by měly pokrývat zájmy a potřeby většiny publika – jejich programové spektrum totiž bude široké.

Spousty filmů

První z kanálů, Kino Barrandov, by měl podle plánů společnosti vysílat hlavně filmovou tvorbu. Tu mu bude dodávat firma SPI International, a to konkrétně od stanic spadajících pod Filmbox – Filmbox Plus, Filmbox Premium, Filmbox HD či Filmbox Family. Měli bychom se tedy dočkat českých i zahraničních filmů, těch slavnějších, méně známých i novinkových. Jak přesně bude programové schéma vypadat, ještě není známo. A více se neví ani o druhé stanici Barrandov Plus, která by měla být hlavně dokumentární v kombinaci s dětskými programy – ale jak to bude ve vysílání rozvrženo, ještě vedení TV Barrandov neprozradilo.

Pro všechny

Podstatné pro diváky je, že oba kanály budou dostupné v multiplexu 3. To nám sice na první pohled nemusí nic říci, ale ve stejném multiplexu vysílají i další stanice jako Prima Cool, Prima Love, ČT:D/Art či Óčko. Běžný majitel televize by tak měl bez problémů naladit i obě nové stanice, a to zdarma – podle dosavadních informací by totiž měly být dostupné bezplatně.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018