TV Barrandov spustí další dva kanály

Jedna z nejmladších tuzemských stanic, televize Barrandov, má velkolepé plány. Její nynější generální ředitelka Marcela Hrdá prozradila, že Barrandov hodlá v blízké době spustit hned dva nové kanály.

O tom, že by Barrandov měl ještě jednu sesterskou televizní stanici, se už nějaký čas spekuluje. Tyto plány vyvstaly ještě za dob, kdy televizi šéfoval Vladimír Železný, ale nevyšly. Podmínkou prý tehdy bylo, aby Barrandov dosáhl 10% sledovanosti – jenže i letos měl sotva polovinu. Přesto vedení televize o tomto kroku nepřestalo uvažovat a nyní se přípravy chýlí do finále. Už do konce letošního roku by měly vzniknout dva úplně nové a samostatné kanály.

Filmy i dokumenty

I když ředitelka televize odmítá prozradit cokoliv dalšího, aby si zbytečně neuškodila před konkurenčními stanicemi, již nějakou dobu se mluví o tom, že by mělo jít o stanice zaměřené na filmy a dokumenty. Ty by podle všeho měla dodávat společnost SPI International, která vlastní například kanál Filmbox nebo Docubox. A „sestry“ TV Barrandov by tedy zjevně měly fungovat na podobném principu a nabízet divákům podobnou skladbu filmů i dalších pořadů.

Bude i třetí?

Velkolepé plány TV Barrandov ale tímto záměrem zdaleka ještě nekončí. Vedení televize naznačuje, že dva nové programy by měly být „minimálním“ množstvím. Takže lze čekat, že později přibudou i další. Kromě toho se stanice pouští i do výroby vlastních seriálů a upouští od reprízování komunistických seriálů, které jí po spuštění v roce 2009 pomohly dostat se do povědomí diváků. Od podzimu se na obrazovkách má objevit seriál Bastardi založený na stejnojmenné trilogii, kterou by měl rozvíjet a doplňovat osudy některých postav. A přijde i seriál z lékařského prostředí Stopy života. Majitel televize Jaromír Soukup má tedy zjevně ještě velké plány.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018