TV Barrandov spustí další dva kanály

Jedna z nejmladších tuzemských stanic, televize Barrandov, má velkolepé plány. Její nynější generální ředitelka Marcela Hrdá prozradila, že Barrandov hodlá v blízké době spustit hned dva nové kanály.

O tom, že by Barrandov měl ještě jednu sesterskou televizní stanici, se už nějaký čas spekuluje. Tyto plány vyvstaly ještě za dob, kdy televizi šéfoval Vladimír Železný, ale nevyšly. Podmínkou prý tehdy bylo, aby Barrandov dosáhl 10% sledovanosti – jenže i letos měl sotva polovinu. Přesto vedení televize o tomto kroku nepřestalo uvažovat a nyní se přípravy chýlí do finále. Už do konce letošního roku by měly vzniknout dva úplně nové a samostatné kanály.

Filmy i dokumenty

I když ředitelka televize odmítá prozradit cokoliv dalšího, aby si zbytečně neuškodila před konkurenčními stanicemi, již nějakou dobu se mluví o tom, že by mělo jít o stanice zaměřené na filmy a dokumenty. Ty by podle všeho měla dodávat společnost SPI International, která vlastní například kanál Filmbox nebo Docubox. A „sestry“ TV Barrandov by tedy zjevně měly fungovat na podobném principu a nabízet divákům podobnou skladbu filmů i dalších pořadů.

Bude i třetí?

Velkolepé plány TV Barrandov ale tímto záměrem zdaleka ještě nekončí. Vedení televize naznačuje, že dva nové programy by měly být „minimálním“ množstvím. Takže lze čekat, že později přibudou i další. Kromě toho se stanice pouští i do výroby vlastních seriálů a upouští od reprízování komunistických seriálů, které jí po spuštění v roce 2009 pomohly dostat se do povědomí diváků. Od podzimu se na obrazovkách má objevit seriál Bastardi založený na stejnojmenné trilogii, kterou by měl rozvíjet a doplňovat osudy některých postav. A přijde i seriál z lékařského prostředí Stopy života. Majitel televize Jaromír Soukup má tedy zjevně ještě velké plány.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018