TV Barrandov spustí další dva kanály

Jedna z nejmladších tuzemských stanic, televize Barrandov, má velkolepé plány. Její nynější generální ředitelka Marcela Hrdá prozradila, že Barrandov hodlá v blízké době spustit hned dva nové kanály.

O tom, že by Barrandov měl ještě jednu sesterskou televizní stanici, se už nějaký čas spekuluje. Tyto plány vyvstaly ještě za dob, kdy televizi šéfoval Vladimír Železný, ale nevyšly. Podmínkou prý tehdy bylo, aby Barrandov dosáhl 10% sledovanosti – jenže i letos měl sotva polovinu. Přesto vedení televize o tomto kroku nepřestalo uvažovat a nyní se přípravy chýlí do finále. Už do konce letošního roku by měly vzniknout dva úplně nové a samostatné kanály.

Filmy i dokumenty

I když ředitelka televize odmítá prozradit cokoliv dalšího, aby si zbytečně neuškodila před konkurenčními stanicemi, již nějakou dobu se mluví o tom, že by mělo jít o stanice zaměřené na filmy a dokumenty. Ty by podle všeho měla dodávat společnost SPI International, která vlastní například kanál Filmbox nebo Docubox. A „sestry“ TV Barrandov by tedy zjevně měly fungovat na podobném principu a nabízet divákům podobnou skladbu filmů i dalších pořadů.

Bude i třetí?

Velkolepé plány TV Barrandov ale tímto záměrem zdaleka ještě nekončí. Vedení televize naznačuje, že dva nové programy by měly být „minimálním“ množstvím. Takže lze čekat, že později přibudou i další. Kromě toho se stanice pouští i do výroby vlastních seriálů a upouští od reprízování komunistických seriálů, které jí po spuštění v roce 2009 pomohly dostat se do povědomí diváků. Od podzimu se na obrazovkách má objevit seriál Bastardi založený na stejnojmenné trilogii, kterou by měl rozvíjet a doplňovat osudy některých postav. A přijde i seriál z lékařského prostředí Stopy života. Majitel televize Jaromír Soukup má tedy zjevně ještě velké plány.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018