TV Metropol u konce s dechem

Další z regionálních televizí v České republice je podle všeho u konce s dechem. Tedy ekonomickým dechem, alespoň podle oficiálního vyjádření provozovatele. A zdá se, že u konce s dechem je nejen ona sama. K poslednímu červnu tohoto roku definitivně končí vysílání Metropol TV. Kdysi nadějný a ambiciózní projekt regionální televizní stanice vzal za své, když nenaplnil očekávání a předsevzetí, které do něj byly vloženy a to ani napodruhé.

Projekt uhlobarona Měkoty

Původní investor a majitel miliardář Luboš Měkota byl spojený a s divokou privatizací Mostecké uhelné společnosti. Dnes švýcarským soudem v Bellinzoně nepravomocně odsouzený Luboš Měkota (již zesnulý) mimo jiné provozoval i další neúspěšný kanál TV Pětka, jež „shodou okolností“ rovněž skončil v konkurzu. Z výše uvedeného důvodu smrti majitele, obstavení jeho majetku a následné insolvence společnosti byl kanál Metropol TV postoupen v červnu roku 2013 jinému zájemci.

Projekt podnikatele Františka Savova

Z projektu Luboše Měkoty se stal projekt podnikatele Františka Savova. Zajímavostí přitom je, že o koupi Metropol TV se mimo jiné ucházel tehdy začínající mediální magnát Andrej Babiš anebo majitel televize Barrandov a mediální agentury Médea Jaromír Soukup. V červnu roku 2013 byla společnost Metropol TV koupena vydavatelstvím Mladá fronta a.s. a to díky své dceřiné společnosti MF TV s.r.o. Licence pro pozemní vysílání na území města Prahy a středních Čech byla udělena na dobu 12 let. Model vysílání byl dvaceti čtyřhodinový a plnohodnotný. Nicméně o necelý rok později, je podnikatel a majitel vydavatelství František Savov policií obviněn za nadměrné odpočty DPH v řádu několika miliard.

František Savov toho času na útěku, Metropol TV toho času na konci vysílání

V současné době je stíhání Františka Savova vedeno jako stíhání proti uprchlému. Společnost MF TV s.r.o. oznámila. že vzhledem k tristním finančním výsledkům ukončí vysílání Metropol TV dnem 30.6.2014. Zaměstnanci společnosti najdou uplatnění ve vydavatelství Mladá fronta a.s., která se bude dál věnovat pouze své primární činnosti a to je vydávání knih, periodik a dalších publikací. O dalších krocích Františka Savova není nic známo.

Aktuálně v tv světě
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017
Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto ..
18.12.2017
Televizní stanice, nebo spíše jednotlivé televizní skupiny spolu pravidelně soupeří, jelikož jejich cíl je jasné. Mít ..
15.12.2017