TV Nova bude pod správou firmy PPF Group. Akviziční dohoda byla již podepsána

Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s firmou PPF Group. Jinými slovy lze také říci, že televize Nova přechází do vlastnictví firmy PPF Group, které dominuje známý podnikatel Petr Kellner. Cena převodu vlastnických práv dosáhla výše 2,1 miliardy amerických dolarů, což je přes 48 miliard českých korun. Součástí transakce ale zdaleka není jen česká televize Nova, ale také dalších stanice v pěti zemích střední a východní Evropy.

Diváci změnu nepoznají

Dohoda byla jednomyslně schválena představenstvem CME na doporučení zvláštního výboru, který k tomuto závěru došel na základě strategické revize. Očekává se, že akvizice bude dokončena přibližně do konce roku 2020. Je potřeba, aby převod vlastnických práv potvrdila ještě celá řada orgánů. Podpis akviziční dohody je tedy pouze prvním krokem, který bude následován mnohými dalšími.

Co je důvodem koupě? Na to odpověděl majoritní akcionář PPF Group Petr Kellner. „Nákupem CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu.“ Jelikož je podle jeho názoru CME fungující společností, neplánují se žádné velké změny v rámci vedení společnosti.

CME je mediální a zábavní společnost, která provozuje televizní vysílání na pěti trzích střední a východní Evropy. Jedná se tedy konkrétně o Bulharsko, Česko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko. Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti, až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Vlastní aktiva tak známých firem jako je například HomeCredit, Air Bank či O2.

Aktuálně v tv světě
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019