TV Nova bude pod správou firmy PPF Group. Akviziční dohoda byla již podepsána

Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s firmou PPF Group. Jinými slovy lze také říci, že televize Nova přechází do vlastnictví firmy PPF Group, které dominuje známý podnikatel Petr Kellner. Cena převodu vlastnických práv dosáhla výše 2,1 miliardy amerických dolarů, což je přes 48 miliard českých korun. Součástí transakce ale zdaleka není jen česká televize Nova, ale také dalších stanice v pěti zemích střední a východní Evropy.

Diváci změnu nepoznají

Dohoda byla jednomyslně schválena představenstvem CME na doporučení zvláštního výboru, který k tomuto závěru došel na základě strategické revize. Očekává se, že akvizice bude dokončena přibližně do konce roku 2020. Je potřeba, aby převod vlastnických práv potvrdila ještě celá řada orgánů. Podpis akviziční dohody je tedy pouze prvním krokem, který bude následován mnohými dalšími.

Co je důvodem koupě? Na to odpověděl majoritní akcionář PPF Group Petr Kellner. „Nákupem CME, respektive jejích mediálních aktivit v pěti evropských zemích, sledujeme především cíl doplnit náš telekomunikační byznys ve střední a východní Evropě. Chceme využít synergie mezi tvorbou mediálního obsahu a jeho distribucí. Motivem je tedy především rozvíjení telekomunikačního a mediálního byznysu.“ Jelikož je podle jeho názoru CME fungující společností, neplánují se žádné velké změny v rámci vedení společnosti.

CME je mediální a zábavní společnost, která provozuje televizní vysílání na pěti trzích střední a východní Evropy. Jedná se tedy konkrétně o Bulharsko, Česko, Rumunsko, Slovensko a Slovinsko. Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti, až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Vlastní aktiva tak známých firem jako je například HomeCredit, Air Bank či O2.

Aktuálně v tv světě
Pandemie tvrdě dopadla i na televizní sektor a většina televizních skupin musela začít přehodnocovat své plány a ..
20.09.2020
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020