TV Nova chystá změny v grafice a struktuře zpravodajství

Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, resp. návratům ohledně programového hlediska, nyní se chystají změny týkající se zejména studia, grafiky a technologické stránky obecně. Mimoto se se zásadní metamorfózou prolnou i znělky a paušálně řečeno celistvá obrazová sféra jednoho z nejsledovanějších kanálů v České republice. Zpravodajské studio projde obnovou a kompletně se změní i oblečení moderátorských týmů.

Veškeré výše zmíněné nastínil v rozhovoru pro server Mediaguru.cz ředitel zpravodajství a publicistiky Kamil Houska. Ten mluvil nejen o připravovaných proměnách na poli estetické a vizuální stránky, ale i o obsahu a struktuře zpravodajských relací. Dílčí změny se začaly podle něj vyjevovat už před pěti až šesti lety, nyní chce strategii ještě dále posílit za cílem menšího prostoru pro „šokujících“ témat z oblasti kriminalistiky či dopravních nehod. Přibýt by tím pádem mělo více serióznějších, resp. konkrétněji politických témat. Právě míra zpráv z oblasti dopravy a nesouvislé střídání mezi závažným a méně závažným byla dříve častým předmětem kritiky ze strany mediálních expertů.

Kamil Houska přislíbil větší míru témat závažnějších, chcete-li se společensky hlubším dopadem, nejen pro hlavní relaci Televizní noviny, ale i pro ranní talk show Snídani s Novou. Lidé podle něj nepřestali vzdor nemilým předpovědím mít zájem o informace.

Uvidí se, do jaké míry se důsledné změny dotknou procentuální sledovanosti. Na jaře měly Televizní noviny podíl 40 %. Kamil Houska ale nepředpokládá, že se bude hlavní relace přibližovat k této hodnotě napořád a optimum pro něj bude o procento až dvě méně. Do jaké míry k podobným číslům naběhnou i výše zmíněné – a sluší se dodat, že velmi ambiciózní – změny, napoví příští měsíce.

Aktuálně v tv světě
V posledních dnech zahájila Nova poměrně výraznou kampaň ke své chystané minisérii Případ Roubal. Pro skupinu Nova se ..
25.11.2021
V pátek 19. listopadu odvysílá televize Nova ve svém prime-timu vyhlášení ankety Český slavík. Slavné hudební ceny se ..
21.11.2021
I na obrazovky RTSV dorazila mutace britské soutěže The Great British Bake Off a podařilo se jí zaujmout slovenské diváky ..
17.11.2021
Skupina Nova přinesla v minulých dnech  na český televizní trh poněkud překvapivě novou stanici, kterou představila pod ..
14.11.2021
Televize Prima chystá v roce 2022 zaujmout své diváky novým seriálem – pojmenovala ho ZOO a půjde o oddechový seriál se ..
10.11.2021
Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém ..
05.11.2021

Televizní stanice Nova se chystá natočit další řadu úspěšného modelu reality show pod názvem Survivor ..

21.10.2021

Jaké pořady nebo televizní filmy se dostaly do čela uplynulého týdne? Diváci si potrpí ..

19.10.2021

Nejrozšířenější televizní skupina Prima oznamuje zrod nového tematického kanálu, který bude ..

15.10.2021
Máme za sebou další týden plný zábavy, akce, napětí a poznání, které nám televizní stanice pravidelně předkládají ..
10.10.2021