TV Nova chystá změny v grafice a struktuře zpravodajství

Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, resp. návratům ohledně programového hlediska, nyní se chystají změny týkající se zejména studia, grafiky a technologické stránky obecně. Mimoto se se zásadní metamorfózou prolnou i znělky a paušálně řečeno celistvá obrazová sféra jednoho z nejsledovanějších kanálů v České republice. Zpravodajské studio projde obnovou a kompletně se změní i oblečení moderátorských týmů.

Veškeré výše zmíněné nastínil v rozhovoru pro server Mediaguru.cz ředitel zpravodajství a publicistiky Kamil Houska. Ten mluvil nejen o připravovaných proměnách na poli estetické a vizuální stránky, ale i o obsahu a struktuře zpravodajských relací. Dílčí změny se začaly podle něj vyjevovat už před pěti až šesti lety, nyní chce strategii ještě dále posílit za cílem menšího prostoru pro „šokujících“ témat z oblasti kriminalistiky či dopravních nehod. Přibýt by tím pádem mělo více serióznějších, resp. konkrétněji politických témat. Právě míra zpráv z oblasti dopravy a nesouvislé střídání mezi závažným a méně závažným byla dříve častým předmětem kritiky ze strany mediálních expertů.

Kamil Houska přislíbil větší míru témat závažnějších, chcete-li se společensky hlubším dopadem, nejen pro hlavní relaci Televizní noviny, ale i pro ranní talk show Snídani s Novou. Lidé podle něj nepřestali vzdor nemilým předpovědím mít zájem o informace.

Uvidí se, do jaké míry se důsledné změny dotknou procentuální sledovanosti. Na jaře měly Televizní noviny podíl 40 %. Kamil Houska ale nepředpokládá, že se bude hlavní relace přibližovat k této hodnotě napořád a optimum pro něj bude o procento až dvě méně. Do jaké míry k podobným číslům naběhnou i výše zmíněné – a sluší se dodat, že velmi ambiciózní – změny, napoví příští měsíce.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021