TV Nova i Prima dostaly pokuty

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání rozhodně nezahálí. To nám může jasně potvrdit především aktuální informace o tom, že pokuty nedávno dostaly dvě největší komerční televize u nás. Byla to jak TV Nova, tak to byla samozřejmě i TV Prima. Pokud vás zajímá, jak velké pokuty to konkrétně byly, tak Prima musí aktuálně zaplatit 200 000 korun českých, zatímco v případě Novy je to o polovinu méně. Tedy jenom 100 000 korun českých. Nejde samozřejmě o první pokuty, jelikož Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je v tomto směru poměrně nekompromisní a pokud již udělila za desítky milionů korun.

Čím se provinila TV Prima?

Nejprve začneme touto televizí, jelikož její pokuta patřila do řádu té vyšší. Za vše může televizní kanál Prima Cool a vysílaný seriál Grimm, konkrétně potom jeho díl Krysař. Zatímco premiéry tohoto seriálu se obvykle vysílaly ve večerních hodinách, nebyl v souvislosti s tím, jakýkoliv problém. Jelikož ale dochází i k reprízám, zařadila stanice tento pořad na čas 7:45 ráno. A to bylo pro Radu pro rozhlasové a televizní vysílání neúnosné. A to především z toho důvodu, že součástí tohoto dílu byly záběry zohaveného těla na pitevně, což vzhledem k času, kdy mohou televizi sledovat i děti, bylo rozhodně v rozporu se současnými nařízeními.

Jaký problém měla TV Nova?

Podívejme se společně také na problém druhé televizní stanice, kterou je TV Nova. Ta se neprovinila žádným odvysílaným pořadem, jelikož její prohřešek byl spojený s odvysíláním reklamního bloku. Konkrétně bylo hlavním problémem to, že společnost CET 21 odvysílal v rámci reklamy upoutávku na společnost PokerStars.net. Právě za to byla pokutována, jelikož aktuálně platí zákaz vysílání obchodních sdělení na loterie a podobné hry, pokud to nebylo řádně povoleno, nebo oznámeno. Na druhou stranu je jisté, že za odvysílání reklamy dostala stanice více peněz, než kolik musí zaplatit za danou konkrétní pokutu.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018