TV Nova podpoří Národní park Šumava

TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o okolní přírodu a zároveň upozornit na možné důsledky nezodpovědného chování přímo na Šumavě. Pokud se ptáte, proč zrovna tento park, jedná se kontextově zejména o důsledek všeobecné oblíbenosti kriminálního seriálu Policie Modrava. Můžeme polemizovat o tom, zda vyšší návštěvnost je díky vyšší sledovanosti zmiňovaného seriálu, skutečností ovšem je, že se v dobách nejvyšší nouze (ohledně starosti o životní prostředí), se jeví podobný krok jako chvályhodný.

TV Nova představí celkem čtyři varianty spotů. Není překvapením, že se do nich zapojí protagonisté seriálu. Prostor mají mít zajištěný jak přímo v televizi, tak nepochybně i na sociálních sítích. Hlavním pilířem celé kampaně budou edukační kvízy, které diváky interaktivním způsobem poučí o správném chování vůči přírodě, resp. o tom, jak šetřit životní prostředí. Mluvčí správy národního parku se o spolupráci vyjádřil pozitivně. Kladně mluvil zejména o přístupu televize k oblastem, které zcela nejsou v ohnisku jejího zájmu. Ocenil zejména i propagaci Šumavy skrze uvádění žánrového seriálu; nic si nelze nalhávat, povědomé filmové lokace vždy budou oprávněně lákat tisíce návštěvníků a podpoří region díky poznávání již dříve známých míst. Šéf NP Šumava Jan Dvořák mluvil i o jasnosti a údernosti celé kampaně. Krásnou a hojně navštěvovanou přírodu si mohou diváci osvěžit v reprízovaných dílech seriálu Policie Modrava každý týden v úterý ve 20:20. Všechny díly jsou k dispozici na i na platformě Voyo.

Aktuálně v tv světě
V posledních dnech zahájila Nova poměrně výraznou kampaň ke své chystané minisérii Případ Roubal. Pro skupinu Nova se ..
25.11.2021
V pátek 19. listopadu odvysílá televize Nova ve svém prime-timu vyhlášení ankety Český slavík. Slavné hudební ceny se ..
21.11.2021
I na obrazovky RTSV dorazila mutace britské soutěže The Great British Bake Off a podařilo se jí zaujmout slovenské diváky ..
17.11.2021
Skupina Nova přinesla v minulých dnech  na český televizní trh poněkud překvapivě novou stanici, kterou představila pod ..
14.11.2021
Televize Prima chystá v roce 2022 zaujmout své diváky novým seriálem – pojmenovala ho ZOO a půjde o oddechový seriál se ..
10.11.2021
Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém ..
05.11.2021

Televizní stanice Nova se chystá natočit další řadu úspěšného modelu reality show pod názvem Survivor ..

21.10.2021

Jaké pořady nebo televizní filmy se dostaly do čela uplynulého týdne? Diváci si potrpí ..

19.10.2021

Nejrozšířenější televizní skupina Prima oznamuje zrod nového tematického kanálu, který bude ..

15.10.2021
Máme za sebou další týden plný zábavy, akce, napětí a poznání, které nám televizní stanice pravidelně předkládají ..
10.10.2021