TV Nova podpoří Národní park Šumava

TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o okolní přírodu a zároveň upozornit na možné důsledky nezodpovědného chování přímo na Šumavě. Pokud se ptáte, proč zrovna tento park, jedná se kontextově zejména o důsledek všeobecné oblíbenosti kriminálního seriálu Policie Modrava. Můžeme polemizovat o tom, zda vyšší návštěvnost je díky vyšší sledovanosti zmiňovaného seriálu, skutečností ovšem je, že se v dobách nejvyšší nouze (ohledně starosti o životní prostředí), se jeví podobný krok jako chvályhodný.

TV Nova představí celkem čtyři varianty spotů. Není překvapením, že se do nich zapojí protagonisté seriálu. Prostor mají mít zajištěný jak přímo v televizi, tak nepochybně i na sociálních sítích. Hlavním pilířem celé kampaně budou edukační kvízy, které diváky interaktivním způsobem poučí o správném chování vůči přírodě, resp. o tom, jak šetřit životní prostředí. Mluvčí správy národního parku se o spolupráci vyjádřil pozitivně. Kladně mluvil zejména o přístupu televize k oblastem, které zcela nejsou v ohnisku jejího zájmu. Ocenil zejména i propagaci Šumavy skrze uvádění žánrového seriálu; nic si nelze nalhávat, povědomé filmové lokace vždy budou oprávněně lákat tisíce návštěvníků a podpoří region díky poznávání již dříve známých míst. Šéf NP Šumava Jan Dvořák mluvil i o jasnosti a údernosti celé kampaně. Krásnou a hojně navštěvovanou přírodu si mohou diváci osvěžit v reprízovaných dílech seriálu Policie Modrava každý týden v úterý ve 20:20. Všechny díly jsou k dispozici na i na platformě Voyo.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021