TV Nova se bude intenzivně věnovat ekologii

Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu kolem nás“ se bude na televizních obrazovkách v rámci vysílání této stanice objevovat více témat s důrazem na životní prostředí než kdy dříve.

Cílem je rozvířit debatu

Ve zpravodajství a publicistice TV Nova se objeví množství reportáží zaměřených na trvale udržitelný život, změny životního prostředí kolem nás a klimatické změny, to vše především v České republice. Stejnou měrou bude téma rezonovat i na zpravodajském kanálu tn.cz. Cílem těchto aktivit je především rozvířit debatu o stavu přírody a ekologie kolem nás a podnítit lidi k různým změnám v chování, které se pozitivně promítnou do péče o přírodu. Zároveň chce vyvrátit i některé nepravdivé mýty, které jsou s ekologií spojeny.

První téma zní stromy

Jako první téma ke zpracování TV Nova vybrala stromy. V rámci této oblasti se spojila s nadací Partnerství. Společně chtějí nabádat lidi k sázení stromů a ve vysílání se budou věnovat i správné péči o ně. V rámci akce nadace Partnerství podpoří projekt Sázíme budoucnost, který si klade za úkol vysadit v naší zemi 10 miliónů nových stromů. Plánují závazek splnit do pěti let. Pro větší publicitu se do akce zapojí i známé osobnosti. Nebudou chybět reportáže přímo z akcí věnovaných sázení, v nichž ruku k dílu přiloží i tváře z televize.

Návod jak a kde sázet

Diváci se také budou moci v reportážích seznámit s tím jaké stromy, kdy a kde sázet. Pozornost televizní štáby budou věnovat i slavným stromům, stromům roku. Zároveň se zde otevře i téma, které stromy jsou pro naši krajinu nejvhodnější, protože v ní přirozeně rostou. V jednotlivých pořadech tak například zazní, že túje, které zdobí nejednu českou zahrádku, nejsou ideální pro naše prostředí.

Aktuálně v tv světě
Už během vysílání 11.listopadu 2020 odvolala Rada České televize dozorčí komisi, která má pět členů. Měla totiž ..
22.11.2020
Seriálový trumf chystá do vysílání TV Prima.  Nedávno dotočila svoji novinku.  Ve vysílacím schématu by se měla ..
19.11.2020
Česká televize nyní prozradila první novinku, kterou ve svém vysílání chystá pro příští rok. Diváci se mohou těšit ..
15.11.2020
Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu ..
11.11.2020
U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející ..
08.11.2020
Přísnější opatření související s pandemií covid-19 mnoho lidí opět přikovalo k televizním obrazovkám. Promítá ..
06.11.2020
Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně ..
01.11.2020
V pondělí 26. října 2020 odstartovala na HBO a HBO Go nová minisérie s názvem Mělas to vědět. Šestidílný seriál ..
29.10.2020
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020