TV Nova se bude intenzivně věnovat ekologii

Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu kolem nás“ se bude na televizních obrazovkách v rámci vysílání této stanice objevovat více témat s důrazem na životní prostředí než kdy dříve.

Cílem je rozvířit debatu

Ve zpravodajství a publicistice TV Nova se objeví množství reportáží zaměřených na trvale udržitelný život, změny životního prostředí kolem nás a klimatické změny, to vše především v České republice. Stejnou měrou bude téma rezonovat i na zpravodajském kanálu tn.cz. Cílem těchto aktivit je především rozvířit debatu o stavu přírody a ekologie kolem nás a podnítit lidi k různým změnám v chování, které se pozitivně promítnou do péče o přírodu. Zároveň chce vyvrátit i některé nepravdivé mýty, které jsou s ekologií spojeny.

První téma zní stromy

Jako první téma ke zpracování TV Nova vybrala stromy. V rámci této oblasti se spojila s nadací Partnerství. Společně chtějí nabádat lidi k sázení stromů a ve vysílání se budou věnovat i správné péči o ně. V rámci akce nadace Partnerství podpoří projekt Sázíme budoucnost, který si klade za úkol vysadit v naší zemi 10 miliónů nových stromů. Plánují závazek splnit do pěti let. Pro větší publicitu se do akce zapojí i známé osobnosti. Nebudou chybět reportáže přímo z akcí věnovaných sázení, v nichž ruku k dílu přiloží i tváře z televize.

Návod jak a kde sázet

Diváci se také budou moci v reportážích seznámit s tím jaké stromy, kdy a kde sázet. Pozornost televizní štáby budou věnovat i slavným stromům, stromům roku. Zároveň se zde otevře i téma, které stromy jsou pro naši krajinu nejvhodnější, protože v ní přirozeně rostou. V jednotlivých pořadech tak například zazní, že túje, které zdobí nejednu českou zahrádku, nejsou ideální pro naše prostředí.

Aktuálně v tv světě
Aktuální situace lockdownu přiměla televizní kanál ČT ke drobným inovacím ve zpravodajském programu. Ke sledovanosti ..
03.03.2021
Na obrazovku TV Prima se vrací pořady Libovky Pepy Libického, Vychytávky Ládi Hrušky, Prima Receptář Prima nápadů. ..
28.02.2021
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021