TV Nova se daří. Tržby rostou

Dlouhodobě je tuzemská komerční, ale i tuzemská nejlepší televize zcela jasná. Jedná se o TV Nova, která dlouhodobě a s velkým náskokem okupuje první příčky. Nutno říci, že je to patrné jak ze sledovanosti, tak samozřejmě i z počtu různých reklam, stejně jako i z velikosti zisků, které televize má. Nyní bylo potvrzeno, že jsou opět větší, než tomu bylo v minulosti.

O kolik?

Zajímá vás i to, o kolik se zvedly této televizi její tržby a jak se jí daří? Pokud jde o informace mediální společnosti CentralEuropean Media Enterprises, která za TV Nova přímo stojí, tak potvrzuje, že se nárůst výnosů zvedl až o celých 17 procent. To je poměrně zajímavé číslo, které jenom potvrzuje unikátnost aktivit této velké televize.

Kolik je to číslech?

Zajímá vás nejenom procentuální nárůst, ale také konkrétní čísla? Pokud ano, i tady vám je samozřejmě můžeme sdělit. Daný nárůst znamená dosažení zisku ve výši 158 milionů dolarů. Pokud máme tuto sumu přepočítat na tuzemské české koruny, tak se mluví o částce, která je více než 3,5 miliardy korun.

Co je důvodem?

Co stojí za takovou oblibou? Je to celkem jednoduché. Hlavním důvodem je samozřejmě sledovanost, od které se odvíjí všechno ostatní. Hlavně potom zájem inzerentů o televizní reklamy, které mohou být vzhledem k zásahu noha lidí poměrně drahé. Velká sledovanost má vliv i na možnost spouštět další kanály a nakupovat zajímavé pořady. Díky tomu je udržována, stejně jako může být podpořen i její růst do budoucna.

Jako zdroj příjmů však musíme zařadit i fakt, že TV Nova se nešíří jenom v rámci volného vysílání skrz DVB-T a v budoucnu skrz DVB-T2. Zapomínat bychom neměli ani na fakt, že šíří v rámci nabídky placených televizí. Na kabelu, satelitu, ale i internetu. A právě od těchto poskytovatelů placené televize také získává pravidelné platby. A tak zisk stále roste.

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019