TV Nova se daří. Tržby rostou

Dlouhodobě je tuzemská komerční, ale i tuzemská nejlepší televize zcela jasná. Jedná se o TV Nova, která dlouhodobě a s velkým náskokem okupuje první příčky. Nutno říci, že je to patrné jak ze sledovanosti, tak samozřejmě i z počtu různých reklam, stejně jako i z velikosti zisků, které televize má. Nyní bylo potvrzeno, že jsou opět větší, než tomu bylo v minulosti.

O kolik?

Zajímá vás i to, o kolik se zvedly této televizi její tržby a jak se jí daří? Pokud jde o informace mediální společnosti CentralEuropean Media Enterprises, která za TV Nova přímo stojí, tak potvrzuje, že se nárůst výnosů zvedl až o celých 17 procent. To je poměrně zajímavé číslo, které jenom potvrzuje unikátnost aktivit této velké televize.

Kolik je to číslech?

Zajímá vás nejenom procentuální nárůst, ale také konkrétní čísla? Pokud ano, i tady vám je samozřejmě můžeme sdělit. Daný nárůst znamená dosažení zisku ve výši 158 milionů dolarů. Pokud máme tuto sumu přepočítat na tuzemské české koruny, tak se mluví o částce, která je více než 3,5 miliardy korun.

Co je důvodem?

Co stojí za takovou oblibou? Je to celkem jednoduché. Hlavním důvodem je samozřejmě sledovanost, od které se odvíjí všechno ostatní. Hlavně potom zájem inzerentů o televizní reklamy, které mohou být vzhledem k zásahu noha lidí poměrně drahé. Velká sledovanost má vliv i na možnost spouštět další kanály a nakupovat zajímavé pořady. Díky tomu je udržována, stejně jako může být podpořen i její růst do budoucna.

Jako zdroj příjmů však musíme zařadit i fakt, že TV Nova se nešíří jenom v rámci volného vysílání skrz DVB-T a v budoucnu skrz DVB-T2. Zapomínat bychom neměli ani na fakt, že šíří v rámci nabídky placených televizí. Na kabelu, satelitu, ale i internetu. A právě od těchto poskytovatelů placené televize také získává pravidelné platby. A tak zisk stále roste.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018