TV Nova výrazně zvýšila svůj současný zisk

Kdo je jedničkou na poli tuzemských komerčních televizí? Ano, je to právě TV Nova, která aktuálně ukazuje, že tuto pozici dokáže dlouhodobě držet. Jde jí to hlavně díky osvědčeným pořadům, které jsou hlavním klíčem k úspěchu. A to, že je televize jasnou jedničkou se také podepisuje na tom, že se jí daří i ve finančním segmentu. Tedy v oblasti jejich zisků. Zajímá vás, jak se televizi daří? Musíme říci, že velmi dobře, jelikož její zisk byl opět vyšší, než v loňském roce. Aktuálně jsou k dispozici první čísla, která ukazují jasnou a důležitou věc. Zisk stoupl, a to na číslo, které činilo necelých 300 milionů korun. Konkrétně tedy 297 milionů korun českých. Jde o zisk, který je již čistý. Důvodem růstu zisku je pochopitelně i stoupající obraz, který se meziročně zvýšil zhruba o čtyři procenta. I toto číslo známe a můžeme vám ho říci. Aktuálně obrat společnosti TV Nova činil 4,65 miliardy korun českých.

Dominuje především reklama

Co mělo a stále má na zisky největší možný vliv? Rozhodně to nebude jakýmkoliv překvapením, jelikož se zcela pochopitelně nejedná o nic jiného,m než o reklamu. Právě její objem se v loňském roce opět zvýšil, a to na téměř 3,7 miliard korun českých. Zde mluvíme o reklamě, která je spojena s televizním vysíláním. Jinak ale Nova prodává reklamu třeba i na internetu, kde se však získalo zhruba jenom 144 milionů korun českých.

Lákají hlavně novinky

Důvodem takového stavu je mimo jiné také to, že televize stále láká na zajímavé novinky, které jsou spojeny se zájmem samotných diváků. Pokud jde o úspěšné pořady, tak nesmíme opomíjet ten s názvem Tvoje tvář má známý hlas. Když se podíváme na internet, tak zde jasně dominuje třeba nová aplikace TN.cz. A co další novinky? Je to třeba hybridní televize HbbTV, nebo i to, že vznikla stanice Nova International, která je určená divákům nikoliv u nás, ale na Slovensku.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018