TV Prima bude zdražovat reklamu

Připadá vám, že reklam je na televizních obrazovkách skutečně více než dost? Rozhodně se nepletete. Pozitivem zůstává, že by měl i nadále zůstat v platnosti současný model omezující počet reklam na jednu hodinu vysílacího času. Stejně tak je třeba říci, že daného zájmu aktuálně využívají i televize. Příkladem je druhý dominující hráč na našem trhu, a to konkrétně TV Prima. Ta jasně uvedla, že od příštího roku plánuje zvednout své ceny. Je to dáno tím, že aktuální prostor určený reklamě je na TV Prima vyprodaný téměř maximálně. Konkrétním číslem je hranice 95 procent. Televize tak chce daného zájmu především využít.

O kolik se bude zdražovat?

Známy by již měly být i konkrétní čísla. Samozřejmě ne přesná, ale jenom čísla spojená s procentuelním navýšením. To by mělo proběhnout v rozmezí od deseti od dvanácti procent, v závislosti na atraktivitě reklamního času a také v závislosti na konkrétní cílové skupiny. TV Prima si od toho logicky slibuje zastavení stále vzrůstajícího zájmu o reklamu, stejně jako vyšší zisky. A to logicky i v případě, že by počet inzerentů poklesl.

Potěšen může být i divák

Daná zpráva ohledně zdražení může potěšit nejenom kasu TV Prima, ale logicky i diváka. Pokud by počet inzerentů klesl o méně než 10 procent, stále to pro Primu znamená, že vydělá více, než v letošním roce. Pro diváka je snížení počtu inzerentů pozitivní v tom, že na obrazovce uvidí reklamy mnohem méně.

Kde nejvíce?

Nemusíme připomínat, kde je reklamy nejvíce. Je to domovský kanál TV Prima, kde je podíl poptávek inzerentů na hranici zhruba 53 procent. Dále je to Prima Cool, která drží zhruba 14 procent a na třetím místě je Prima Love s číslem devět procent. Dále jsou v závěsu Prima Max, popřípadě také dokumentární prima Zoom, která také patří mezi poměrně poptávané kanály, a to hlavně pro specifikum cílového publika.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018