TV Prima inovuje Jak se staví sen, ČT si troufne na novou publicistiku

I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další programy. Nejde ale jenom o obměnu osvědčených pořadů, ke slovu přichází i publicistika.

Bydlení na pozadí lidských osudů

Inovaci svého vyhledávaného titulu chystá TV Prima. Pořad Jak se staví sen se změní na Postav si sen. V čem tkví změna? V inovovaném budou klást ještě větší důraz na dokonalou souhru rodiny, které se projekt týká, s designéry, jež pro ně budou pracovat a partery programu.  Obměněný pořad poběží od pondělí 22. února 2021 vždy ve 21.35 hodin. Koncepce pořadu zaměřujícího se na přestavby bytu bude akcentovat ještě větší souhru a spolupráci. Samozřejmě diváci i nadále uvidí, jak se rodí sen o bydlení na pozadí lidských osudů zúčastněné rodiny.

Do hry jde rodina, designéři i partneři programu

Celkem deset nových dílů bude moderovat znovu osvědčená Iva Kubelková. Chystají se ale další inovace. Změnu bude nyní třeba stihnout do 36 hodin. Do akce se pustí hned deset designérů, přičemž ve dvou případech půjde o již stabilní páry, které doplní tři nové dvojice. Na všem se pochopitelně musí podílet i rodina, které se proměna týká. Na nich je těžiště pracovní síly. Do hry pochopitelně přicházejí i partneři seriálu. Ti nabídnou potřebné vybavení a materiály. Všem zúčastněným vysvětlí, proč sáhnout právě po zvoleném materiálu a výbavě a konečná volba bude na nich a eventuelně se zapojí i do rekonstrukce.

Velká čísla v běžném životě

Úplnou novinku chystá Česká televize. Od 1. března 2021 každé pondělí poběží na ČT1 ekonomický pořad Bilance. Na jeho přípravě se podílejí Michal Šenk a Filip Černý. Co bude úkolem Bilance? „Reportáže si kladou za cíl ukázat, jak velká čísla ovlivňují malé lidi, a pátrají po skutečném jádru problému. Chceme, aby každá z nich nabízela širší kontext událostí a popisovala je prostřednictvím příběhů a dat,“ vysvětluje jeden z autorů Filip Černý. První díl bude řešit bydlení v České republice, konkrétně jeho ceny a dostupnost.

Aktuálně v tv světě
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021
Počínaje nedělním večerem 31. ledna 2021 chystá Česká televize žhavou novinku z kriminální branže. Jde o nový ..
26.01.2021
Televizní kanály a jejich vedení už dávno dobře ví, jak důležitá je provázanost a vzájemná podpora televizního ..
22.01.2021