TV Prima je opět v českém držení

Pokud sledujete nejenom klasické pořady, ale třeba i to, co se v rámci tuzemských televizí děje, je třeba říci, že aktuálně je nejdůležitější zprávou to, že se Prima vrací zpět do českých rukou. Než se podíváme na hlavní podrobnosti, je třeba říci několik důležitých faktů. Děje se tak po dvanácti letech, kdy televizi vlastnili zahraniční investoři. Konkrétně to byla švédská mediální firma MTG, která do Primy vstoupila v roce 2005.

Televize rostla

Investice společnosti MTG se švédské mediální společnosti vyplatila, jelikož po dobu, co ji vlastnila, Prima v podstatě jenom rostla. Pokud se podíváme právě na rok 2005, kdy do televize vstoupila, byl obrat celé skupiny na hodnotě okolo 1,6 miliardy korun. A jak tomu bylo v posledních letech? Poslední známé výsledky se týkají roku 2015, kdy byl obrat o více než jednu miliardu vyšší. Konkrétně to byla suma 2,8 miliard korun.

Kdo televizi nyní vlastní?

Zmínili jsme, že se Prima tímto krokem vrátila do českých rukou. Je tedy na místě říci i to, jaké konkrétně to jsou a jaké mají podíly. Tou první osobou je podnikatel Vladimír Komár, zatímco druhou osobou je Ivan Zach. Důležité je také říci, že oba dva mají podíl ve společnosti Denemo media. Právě tato společnost vlastní v Primě nadpoloviční podíl, což znamená, že je skupina v rukou primárně české společnosti. Pokud se podívám  ještě jednou na oba podnikatele a jejich vliv na společnost Denemo Media, je třeba říci, že Vladimír Komár zde má podíl ve výši 75 procent, a Ivan Zach zde má podíl ve výši 25 procent.

Připomeňme ještě to, že jméno pana Zacha figurovalo v roce 2015, jelikož právě od něho kupovala švédská společnost svůj nadpoloviční podíl. A to v rozhodující firmě, kterou byla společnost s názvem GES Media Holding. To pouze pro upřesnění všech informací, které se týkaly jak minulé transakce, tak i té současné.

Aktuálně v tv světě
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017
Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto ..
18.12.2017
Televizní stanice, nebo spíše jednotlivé televizní skupiny spolu pravidelně soupeří, jelikož jejich cíl je jasné. Mít ..
15.12.2017