UčíTelka se opět vrací na obrazovky. Dětem má usnadnit návrat do škol

Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se jedná o dočasný projekt, od září se znovu vrací na obrazovky. Nebude ale zaměřen na distanční výuku, nicméně má dětem pomoci adaptovat se na návrat do školních lavic. Vysílat se bude pravidelně od pondělí do čtvrtka, od 13.00 hodin, vždy na kanálu ČT2. Nově se také můžeme těšit na magazín UčíTelka – kabinet, který si budete moci od 6. září pustit každou neděli v 9.00 hodin, hned po oblíbeném Studiu Kamarád.

S výukou se nekončí

ČT tak pokračuje ve svých vzdělávacích aktivitách, které byly minimálně během jara hodnoceny velmi pozitivně. Za záměrem obnovit tuto formu výuky jistě stojí i jisté obavy o to, jak se bude situace vyvíjet a zda opět nedojde k uzavření škol. Hodit se ale bude i pro žáky, kteří do školy běžně dochází. Odpoledne si jen budou moci zábavnou formou zopakovat nebo upevnit probíranou látku.

Jeden předmět na každý den

Každý den bude mít pořad svůj pevný rozvrh trvající s krátkou přestávkou stejně jako vyučovací hodina, tedy 45 minut. V pondělí se děti mohou věnovat českému jazyku, v úterý matematice, ve středu člověku a jeho světu a ve čtvrtek si osvěží slovíčka a gramatiku angličtiny. Lekce by na sebe také měly tematicky navazovat.

Inspirace pro rodiče

Nový pořad UčíTelka – kabinet je primárně určen rodičům a učitelům a má poradit, jak děti ve výuce podpořit, v čem jim pomoci a jak využívat i moderní vzdělávací metody. Rodiče se také budou moci inspirovat výběrem vhodné četby vzhledem k věku dítěte nebo i hrami a dalšími vzdělávacími aktivitami. V rozšířené verzi pokračuje i projekt ČT edu. Ten nabízí přes tři tisíce vzdělávacích videí, které se dělí podle obtížnosti i předmětových oblastí. I přes prázdniny byl web hojně využíván a navštívilo jej přes půl milionu uživatelů.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021