UčíTelka se opět vrací na obrazovky. Dětem má usnadnit návrat do škol

Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se jedná o dočasný projekt, od září se znovu vrací na obrazovky. Nebude ale zaměřen na distanční výuku, nicméně má dětem pomoci adaptovat se na návrat do školních lavic. Vysílat se bude pravidelně od pondělí do čtvrtka, od 13.00 hodin, vždy na kanálu ČT2. Nově se také můžeme těšit na magazín UčíTelka – kabinet, který si budete moci od 6. září pustit každou neděli v 9.00 hodin, hned po oblíbeném Studiu Kamarád.

S výukou se nekončí

ČT tak pokračuje ve svých vzdělávacích aktivitách, které byly minimálně během jara hodnoceny velmi pozitivně. Za záměrem obnovit tuto formu výuky jistě stojí i jisté obavy o to, jak se bude situace vyvíjet a zda opět nedojde k uzavření škol. Hodit se ale bude i pro žáky, kteří do školy běžně dochází. Odpoledne si jen budou moci zábavnou formou zopakovat nebo upevnit probíranou látku.

Jeden předmět na každý den

Každý den bude mít pořad svůj pevný rozvrh trvající s krátkou přestávkou stejně jako vyučovací hodina, tedy 45 minut. V pondělí se děti mohou věnovat českému jazyku, v úterý matematice, ve středu člověku a jeho světu a ve čtvrtek si osvěží slovíčka a gramatiku angličtiny. Lekce by na sebe také měly tematicky navazovat.

Inspirace pro rodiče

Nový pořad UčíTelka – kabinet je primárně určen rodičům a učitelům a má poradit, jak děti ve výuce podpořit, v čem jim pomoci a jak využívat i moderní vzdělávací metody. Rodiče se také budou moci inspirovat výběrem vhodné četby vzhledem k věku dítěte nebo i hrami a dalšími vzdělávacími aktivitami. V rozšířené verzi pokračuje i projekt ČT edu. Ten nabízí přes tři tisíce vzdělávacích videí, které se dělí podle obtížnosti i předmětových oblastí. I přes prázdniny byl web hojně využíván a navštívilo jej přes půl milionu uživatelů.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020