Únos linky č. 657: Akční snímek pro příznivce napětí na televizní stanici Prima

Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos linky č. 657 sice pohádkovým příběhem pro děti není, zato si ho užijí dospěláci, kteří mají rádi napětí a kriminální zápletky. Všechno toto film z roku 2015 obsahuje, a ještě navíc i Roberta DeNiro v téměř hlavní roli.

Loupež pro dobrou věc

Být krupiérem v kasinu ještě neznamená, že se topíte v penězích. Ty se okolo vás vyskytují, lidé je vyhrávají a prohrávají, ale vy sami jste odkázáni na plat od zaměstnavatele. Krupiér Vaughn nutně potřebuje sehnat peníze na operaci své nemocné dcery. Jenže ho nenapadne nic lepšího než vykrást kasino, kde pracuje. Loupež se zvrtne a on i se svým parťákem jsou nuceni unést městský autobus, a pokusit se tak o útěk před nebezpečným mafiánem, který je majitelem vykradeného kasina.

Že nastane napínavá honička, ne nepodobná té z filmu Nebezpečná rychlost, je téměř jisté. A divák se tedy má na co těšit – nechybí přestřelka, promyšlený útok policistů na unesený autobus, nečekané zvraty a rozuzlení.

Příjemný snímek, který potěší

Režie tohoto amerického akčního snímku se ujal Scott Mann, pod scénářem jsou podepsáni Max Adams a Stephen Cyrus Sepher. Označit film za béčkový by bylo nespravedlivé. Jedná se o dramatický thriller natočený ve stylu 90. let minulého století. Robert DeNiro si opět po delší době zahrál slizkého záporáka, kterému násilí čiší z očí.

Film sice obsahuje tradiční klišé tohoto žánru, ale to s tím divák nějak počítá. Bez nich by to ani nebylo ono. Jeffrey Dean Morgan v hlavní roli lupiče je sympatickým bývalým vojákem, kterému budete fandit od začátku filmu. Nakonec přece peníze potřeboval na záchranu své dcerky, a ne aby s nimi utekl za lepším životem.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022