Únos linky č. 657: Akční snímek pro příznivce napětí na televizní stanici Prima

Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos linky č. 657 sice pohádkovým příběhem pro děti není, zato si ho užijí dospěláci, kteří mají rádi napětí a kriminální zápletky. Všechno toto film z roku 2015 obsahuje, a ještě navíc i Roberta DeNiro v téměř hlavní roli.

Loupež pro dobrou věc

Být krupiérem v kasinu ještě neznamená, že se topíte v penězích. Ty se okolo vás vyskytují, lidé je vyhrávají a prohrávají, ale vy sami jste odkázáni na plat od zaměstnavatele. Krupiér Vaughn nutně potřebuje sehnat peníze na operaci své nemocné dcery. Jenže ho nenapadne nic lepšího než vykrást kasino, kde pracuje. Loupež se zvrtne a on i se svým parťákem jsou nuceni unést městský autobus, a pokusit se tak o útěk před nebezpečným mafiánem, který je majitelem vykradeného kasina.

Že nastane napínavá honička, ne nepodobná té z filmu Nebezpečná rychlost, je téměř jisté. A divák se tedy má na co těšit – nechybí přestřelka, promyšlený útok policistů na unesený autobus, nečekané zvraty a rozuzlení.

Příjemný snímek, který potěší

Režie tohoto amerického akčního snímku se ujal Scott Mann, pod scénářem jsou podepsáni Max Adams a Stephen Cyrus Sepher. Označit film za béčkový by bylo nespravedlivé. Jedná se o dramatický thriller natočený ve stylu 90. let minulého století. Robert DeNiro si opět po delší době zahrál slizkého záporáka, kterému násilí čiší z očí.

Film sice obsahuje tradiční klišé tohoto žánru, ale to s tím divák nějak počítá. Bez nich by to ani nebylo ono. Jeffrey Dean Morgan v hlavní roli lupiče je sympatickým bývalým vojákem, kterému budete fandit od začátku filmu. Nakonec přece peníze potřeboval na záchranu své dcerky, a ne aby s nimi utekl za lepším životem.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024