UPC bude nově patřit pod Vodafone

Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí televizní programy, se postupně realizuje i v řadě jiných oblastí. Důležitou informací je i to, že za UPC stojí společnost LibertyGlobal. Tedy stále. Došlo totiž k tomu, že aktivity spojené s naší zemí budou prodány. A to firmě Vodafone Group. V praxi tedy došlo, laicky řečeno k tomu, že společnost UPC byla koupena společností Vodafone.

Nejenom v České republice

Daná transakce se neváže k celému světu, ale jenom k určitým regionům. A mezi ty rozhodně patří Česká republika, kde je UPC stále poměrně známým hráčem na poli placených televizí. Dále se tato transakce týká i dalších zemí, jako je Maďarsko, Rumunsku a také Německo. Toto všechno jsou tedy lokality, kde poskytovatel kabelové televize UPC bude patřit pod Vodafone.

Žádné výrazné změny pro stávající domácnosti

Když se podíváme na oblibu UPC, a to jako na operátora kabelových sítí, tak je nutné říci, že aktuálně jeho služby využívá přes 1,5 milionu domácností. A to nejenom v oblasti, kterým je kabelová televize, ale i v oblasti, kterou je rychlé připojení k internetu. Pro stávající klienty by změna majitele neměla přinést žádné výrazné změny. A to pokud mluvíme o změnách spojených jak s cenovou politikou, tak změnách, které by byly spojeny s nabídnou služeb.

Zajímavý krok pro Vodafone

Pro Vodafone je to zajímavý a rozhodně i celkem logický krok. Důvodem je hlavně snaha vyrovnat se O2. Firmě, která u nás nabízí jak televizi, tak pevný internet. Vodafone se dosud soustředil na klasické aktivity mobilního operátora. Díky převzetí firmy UPC však bude moci být pro O2 adekvátním konkurentem. A z toho může těžit jak samotná firma, tak pochopitelně i klienti. Nejenom tací, kteří uvažují nad možností využití placené televize.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018