UPC bude nově patřit pod Vodafone

Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí televizní programy, se postupně realizuje i v řadě jiných oblastí. Důležitou informací je i to, že za UPC stojí společnost LibertyGlobal. Tedy stále. Došlo totiž k tomu, že aktivity spojené s naší zemí budou prodány. A to firmě Vodafone Group. V praxi tedy došlo, laicky řečeno k tomu, že společnost UPC byla koupena společností Vodafone.

Nejenom v České republice

Daná transakce se neváže k celému světu, ale jenom k určitým regionům. A mezi ty rozhodně patří Česká republika, kde je UPC stále poměrně známým hráčem na poli placených televizí. Dále se tato transakce týká i dalších zemí, jako je Maďarsko, Rumunsku a také Německo. Toto všechno jsou tedy lokality, kde poskytovatel kabelové televize UPC bude patřit pod Vodafone.

Žádné výrazné změny pro stávající domácnosti

Když se podíváme na oblibu UPC, a to jako na operátora kabelových sítí, tak je nutné říci, že aktuálně jeho služby využívá přes 1,5 milionu domácností. A to nejenom v oblasti, kterým je kabelová televize, ale i v oblasti, kterou je rychlé připojení k internetu. Pro stávající klienty by změna majitele neměla přinést žádné výrazné změny. A to pokud mluvíme o změnách spojených jak s cenovou politikou, tak změnách, které by byly spojeny s nabídnou služeb.

Zajímavý krok pro Vodafone

Pro Vodafone je to zajímavý a rozhodně i celkem logický krok. Důvodem je hlavně snaha vyrovnat se O2. Firmě, která u nás nabízí jak televizi, tak pevný internet. Vodafone se dosud soustředil na klasické aktivity mobilního operátora. Díky převzetí firmy UPC však bude moci být pro O2 adekvátním konkurentem. A z toho může těžit jak samotná firma, tak pochopitelně i klienti. Nejenom tací, kteří uvažují nad možností využití placené televize.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018