UPC bude nově patřit pod Vodafone

Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí televizní programy, se postupně realizuje i v řadě jiných oblastí. Důležitou informací je i to, že za UPC stojí společnost LibertyGlobal. Tedy stále. Došlo totiž k tomu, že aktivity spojené s naší zemí budou prodány. A to firmě Vodafone Group. V praxi tedy došlo, laicky řečeno k tomu, že společnost UPC byla koupena společností Vodafone.

Nejenom v České republice

Daná transakce se neváže k celému světu, ale jenom k určitým regionům. A mezi ty rozhodně patří Česká republika, kde je UPC stále poměrně známým hráčem na poli placených televizí. Dále se tato transakce týká i dalších zemí, jako je Maďarsko, Rumunsku a také Německo. Toto všechno jsou tedy lokality, kde poskytovatel kabelové televize UPC bude patřit pod Vodafone.

Žádné výrazné změny pro stávající domácnosti

Když se podíváme na oblibu UPC, a to jako na operátora kabelových sítí, tak je nutné říci, že aktuálně jeho služby využívá přes 1,5 milionu domácností. A to nejenom v oblasti, kterým je kabelová televize, ale i v oblasti, kterou je rychlé připojení k internetu. Pro stávající klienty by změna majitele neměla přinést žádné výrazné změny. A to pokud mluvíme o změnách spojených jak s cenovou politikou, tak změnách, které by byly spojeny s nabídnou služeb.

Zajímavý krok pro Vodafone

Pro Vodafone je to zajímavý a rozhodně i celkem logický krok. Důvodem je hlavně snaha vyrovnat se O2. Firmě, která u nás nabízí jak televizi, tak pevný internet. Vodafone se dosud soustředil na klasické aktivity mobilního operátora. Díky převzetí firmy UPC však bude moci být pro O2 adekvátním konkurentem. A z toho může těžit jak samotná firma, tak pochopitelně i klienti. Nejenom tací, kteří uvažují nad možností využití placené televize.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018