Úspěšný kanál pro seniory bude pokračovat

Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně do března příštího roku. Kanál je primárně určení starším občanům. K jeho spuštění došlo právě v březnu letošní roku v souvislosti s první vlnou koronaviru jako servis pro seniory.

Vynikající reakce diváků

V současnosti ČT3 vysílá v časech od 9.00 do 17.25 hodin, i to by se ale mělo v budoucnu změnit. Počínaje 12. prosincem 2020 bude nabídka programů prodloužena až do 22.00 hodin, doplní ji zpravodajské Události a následné Branky, body, vteřiny. Nejde ovšem jenom o snahu poskytnout seniorům další pořady v nelehké době pandemie. Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka je reakce diváků na vysílání velice příznivá. Údaje napovídají, že v daném vysílacím čase se kanál zařadil na páté místo v žebříčku nejsledovanějších stanic v Česku. Ve svém diváckém segmentu 65 + dokonce obsadil výborné třetí místo.

Nejlépe hodnocená dvojice

Svoje místo v portfoliu České televize potvrdil kanál i po sedmi měsících trvajícího vysílání. Výběr ze zlatého televizního fondu doplňuje polední zpravodajství ČT 1.  Každý týden pořady shlédne více než 500 000 diváků ve věkové kategorii 65+. Společně s ČT art se tento kanál navíc stal nejlépe hodnoceným v rámci nabídky České televize. Nabízí se otázka, zda bude pokračovat i po březnu 2021. O tom je zatím předčasné hovořit, roli samozřejmě sehrají finance i programové podmínky.

Vánoční nabídka

Programový ředitel ČT Milan Fridrich zároveň nastínil, co ČT3 chystá v budoucnosti. Její hlavní vysílací čas bude patřit především dobrým filmům z archivu České televize. Nepůjde ale o jednostrannou orientaci na českou tvorbu. V rámci okna Zlatý fond zahraničních filmů a seriálů se tu objeví i cizojazyčná tvorba, třeba oblíbený seriál Jistě, pane ministře. Na Vánoce je připravena osvědčená komedie Světáci a také vánoční koncerty Karla Gotta a Heleny Vondráčkové.

Aktuálně v tv světě
Aktuální situace lockdownu přiměla televizní kanál ČT ke drobným inovacím ve zpravodajském programu. Ke sledovanosti ..
03.03.2021
Na obrazovku TV Prima se vrací pořady Libovky Pepy Libického, Vychytávky Ládi Hrušky, Prima Receptář Prima nápadů. ..
28.02.2021
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021