Úspěšný kanál pro seniory bude pokračovat

Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně do března příštího roku. Kanál je primárně určení starším občanům. K jeho spuštění došlo právě v březnu letošní roku v souvislosti s první vlnou koronaviru jako servis pro seniory.

Vynikající reakce diváků

V současnosti ČT3 vysílá v časech od 9.00 do 17.25 hodin, i to by se ale mělo v budoucnu změnit. Počínaje 12. prosincem 2020 bude nabídka programů prodloužena až do 22.00 hodin, doplní ji zpravodajské Události a následné Branky, body, vteřiny. Nejde ovšem jenom o snahu poskytnout seniorům další pořady v nelehké době pandemie. Podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka je reakce diváků na vysílání velice příznivá. Údaje napovídají, že v daném vysílacím čase se kanál zařadil na páté místo v žebříčku nejsledovanějších stanic v Česku. Ve svém diváckém segmentu 65 + dokonce obsadil výborné třetí místo.

Nejlépe hodnocená dvojice

Svoje místo v portfoliu České televize potvrdil kanál i po sedmi měsících trvajícího vysílání. Výběr ze zlatého televizního fondu doplňuje polední zpravodajství ČT 1.  Každý týden pořady shlédne více než 500 000 diváků ve věkové kategorii 65+. Společně s ČT art se tento kanál navíc stal nejlépe hodnoceným v rámci nabídky České televize. Nabízí se otázka, zda bude pokračovat i po březnu 2021. O tom je zatím předčasné hovořit, roli samozřejmě sehrají finance i programové podmínky.

Vánoční nabídka

Programový ředitel ČT Milan Fridrich zároveň nastínil, co ČT3 chystá v budoucnosti. Její hlavní vysílací čas bude patřit především dobrým filmům z archivu České televize. Nepůjde ale o jednostrannou orientaci na českou tvorbu. V rámci okna Zlatý fond zahraničních filmů a seriálů se tu objeví i cizojazyčná tvorba, třeba oblíbený seriál Jistě, pane ministře. Na Vánoce je připravena osvědčená komedie Světáci a také vánoční koncerty Karla Gotta a Heleny Vondráčkové.

Aktuálně v tv světě
Už během vysílání 11.listopadu 2020 odvolala Rada České televize dozorčí komisi, která má pět členů. Měla totiž ..
22.11.2020
Seriálový trumf chystá do vysílání TV Prima.  Nedávno dotočila svoji novinku.  Ve vysílacím schématu by se měla ..
19.11.2020
Česká televize nyní prozradila první novinku, kterou ve svém vysílání chystá pro příští rok. Diváci se mohou těšit ..
15.11.2020
Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu ..
11.11.2020
U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející ..
08.11.2020
Přísnější opatření související s pandemií covid-19 mnoho lidí opět přikovalo k televizním obrazovkám. Promítá ..
06.11.2020
Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně ..
01.11.2020
V pondělí 26. října 2020 odstartovala na HBO a HBO Go nová minisérie s názvem Mělas to vědět. Šestidílný seriál ..
29.10.2020
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020